Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Wszechobecny Internet

Wszechobecny Internet

autor: 2strefa | artykuł do pobrania

zamieszczono: 10.06.2014 7:21, przeczytano razy: 711, słów: 539


Strony internetowe, portale społecznościowe, sklepy internetowe- można wymieniać bez końca. W obecnych czasach Internet jest jednym z ogniw czwartej władzy. Zaryzykowałabym stwierdzeniem, że głównym. Nie wierzycie?


Nie kupujesz gazet, znajomy polecił Ci do przeczytania ciekawy artykuł. Czy tylko dla kilku zdań pójdziesz do sklepu i kupisz kawałek papierowego zwitku? Taniej, łatwiej i szybciej będzie wpisać w wyszukiwarkę tytuł tekstu, który Cię interesuje. Kolejny przykład: kupowanie prezentów świątecznych. Zgroza chyba każdej osoby, która ma w zwyczaju robić to na ostatnią chwilę (a Ty właśnie do tego grona należysz). Kolejki, tłok w galerii- pocieszę Cię, nikt tego nie lubi. Zatem jaką alternatywę wybierzesz? SKLEP INTERNETOWY! Dostawa do domu, zakupy bez ruszania się z miejsca, dogodne formy płatności. Ponadto komfort i wygoda. Mam wymieniać dalej? No dobrze, chcesz się dowiedzieć ilu znajomych wybiera się na wspólną imprezę. Zastanówmy się, którą opcję wybierzesz: dzwonisz do ok. 20 osób czy też wpiszesz na portalu społecznościowym takie zapytanie i po godzinie będziesz wiedzieć kto idzie i gdzie się spotykacie.

Jesteśmy osobami uwielbiającymi komfort. Coraz bardziej społeczeństwo staje się wygodnickie. W związku z tym znajdujemy rozwiązania, które ułatwią nam życie. Spójrzmy na to teraz ze strony matrymonialnej. Jeszcze za czasów naszych rodziców nikt nie myślał by znaleźć swoją drugą połówkę za pomocą portali randkowych. Mało tego, wtedy ludzie nie wiedzieli, że kiedyś coś takiego powstanie oraz, że będzie tak popularne. Dziś wiele osób jest zarejestrowanych na takich stronach. Szukają, randkują, podrywają. Czy jesteście teraz w stanie zauważyć jak bardzo Internet ingeruje w nasze relacje z ludźmi czy chociaż przyzwyczajenia? Nie będę wymieniała tysiąca innych rzeczy, które z pewnością nam ułatwia.

Zastosowałam kilka przykładów z życia, a teraz przejdę do konkretów. Czy zastanawialiście się na jakiej zasadzie działają te strony? Lub czy wiecie co jest potrzebne do odpowiedniego działania stron internetowych? A może kiedyś zastanawialiście się nad utworzeniem własnej strony internetowej ale nie mieliście pojęcia jak do tego się zabrać? Jeśli tak, to pozwolę sobie przybliżyć Wam sens tworzenia stronki.

Potrzebujesz określenia co będziesz umieszczać na tej stronie. Gdy już się na coś konkretnego zdecydujesz, musisz wymyślić jakąś niebanalną nazwę. Następnym krokiem jest wykupienie domeny (czyli konkretnie nazwy). Kolejna sprawa, to miejsce, na którym będzie znajdować się witryna. Miejscem tym jest hosting, czyli serwer. Bez tego Twoja strona nie ma szans istnienia. Ale jak wybrać ten idealny? Na rynku jest mnóstwo dostępnych ofert. Jednak aby podjąć odpowiednią decyzję i wybrać ten jeden, jedyny, musisz zobaczyć co proponuje Ci poszczególny dostawca.

Najlepszy hosting na pewno charakteryzuje się jakością. Jakby nie patrzeć to ona powinna decydować, którego dostawcę wybierzesz. Kolejna sprawa to bezpieczeństwo. Sprawdź, kto oferuje Ci back up strony, w razie gdyby coś nieprzewidzianego się zdarzyło. Możesz też przetestować pomoc, czyli ludzi, których będziesz o nią prosił, gdy pojawi się problem. Napisz maila czy też czatuj z Obsługą Klienta by sprawdzić ich kompetencje. Po konkretnych odpowiedziach pracowników i chęci udzielenia pomocy poznasz bezpieczny hosting.

Pamiętaj, że ilość musi iść w parze z jakością.

o Autorze

Aneta Łuczyńska, Biuro Obsługi Klienta safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader