Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Strony responsywne

autor: SVP | artykuł do pobrania

zamieszczono: 13.01.2014 12:46, przeczytano razy: 493, słów: 410


W tym artykule chciałbym Wam, krótko opisać o co w tym chodzi. Powiem Wam co to są te strony responsywne, kto z nich korzysta, oraz do kogo są one kierowane. Powiem Wam także, dlaczego warto posiadać stronę responsywną.


Strony responsywne to inaczej strony, które dostosowują się do szerokości ekranu. Czyli jeżeli odpalimy stronę na monitorze komputera PC oraz na tablecie i telefonie komórkowym, to taka strona dopasuje się do rozdzielczości ekranowej tego urządzenia i będzie dobrze wyglądać na każdym z takich urządzeń. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu odpowiednich stylów w plikach CSS. Projektanci oraz programiści muszą dostosować wygląd takiej strony do każdego rodzaju ekranu (każdej rozdzielczości). Oznacza to nic innego jak zwiększenie kosztów takiej strony ponieważ wymaga ona znacznie więcej pracy.

Po co komu strona responsywna?
Strona taka staje się coraz modniejsza przede wszystkim dlatego, że coraz więcej osób przegląda strony internetowe przez swoje urządzenia mobilne jak tablety czy też smartphony. Nie da się ukryć, że urządzenia mobilne stają się coraz modniejsze i prawie każdy posiada już własnego smartphona. Jak więc widzimy nie można takich ludzi zostawić bez wsparcia i należałoby zadbać o to, żeby tacy potencjalni klienci nie zniechęcili się do naszej strony z powodu nie dostosowania się do najnowszych trendów w webdesignie. Pewnie niektórzy pomyślą przecież, że w cale nie jest tak dużo tych urządzeń mobilnych. To nie prawda jest ich całkiem sporo. Nawet w samej Polsce jest już prawie 7 milionów osób posiadających własny telefon komórkowy typu smartphone. Ta liczba ciągle wzrasta. Nie należy więc lekceważyć tych liczb i warto zwrócić się do kogoś, kto nam pomoże w przerobieniu naszej strony, tak aby była ona dostosowana dla wszystkich rozdzielczości ekranowych. Jak więc możemy zauważyć strony responsywne mocno wchodzą w nasze życie i warto chociażby zaznajomić się z ich tematem. Zachęcam wszystkich do sprawdzenia jak nasza własna strona wygląda na naszym smartphonie czy też tablecie. Jeżeli uważamy, że jest ok, że wszystko się na niej mieści oraz nawigacja na tej stronie jest odpowiednia to super. Jeżeli natomiast mamy spore problemy w przewijaniu się bądź w znalezieniu odpowiednich danych to warto się zastanowić nad jej zmianą. Jedną z ważniejszych rzeczy jest czytelność takiej strony. Kto chciałby korzystać ze strony w której czcionka jest tak mała, że trzeba używać lupy, bądź żeby przejść do kolejnej podstrony trzeba mieć palce 5 latka.

o Autorze

Przemysław Szliep - Tworzenie stron internetowych to moja pasja.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader