Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Projektowanie-stron » Strona internetowa Twojej firmy stworzona na Wordpress'ie

Strona internetowa Twojej firmy stworzona na Wordpress'ie

autor: StarDesign | artykuł do pobrania

zamieszczono: 15.04.2014 11:49, przeczytano razy: 493, słów: 636


Z artykułu dowiesz się jakie są wady i zalety rozwiązania polegającego na stworzeniu firmowej strony internetowej w oparciu o platformę blogową WordPress. Zapraszam do lektury.


Dla czego warto postawić stronę na WordPress'ie?

Obecnie WordPress jest najpopularniejszą platformoą blogową na świecie. Jak pokazują badania na tej platformie blogowej opartych jest 14,7% z miliona najpopularniejszych stron internetowych. Fakt ten ma oczywiście swoje uzasadnienie, ponieważ tak duża liczba użytkowników raczej nie może się mylić. WordPress to nie tyloko blogi. W oparciu o ten system zarządzania treścią powstają również firmowe strony internetowe, serwisy inormacyjen czy na przykład serwisy ogłoszeniowe. Dzięki zaangarzowaniu całej rzeszy developerów i firmy z branży powstają coraz to nowe wtyczki i szablony poszerzające funkcjonalność bloga w praktycznie nie ograniczony sposób. Przeanalizujmy zatem co sprawiło, że WP stał się tak popularny w branży IT.

Wolne oprogramowanie

System blogowy, o którym mowa jest rozpowszechniany całkowicie bezpłatnie. Dzięki wolnej licencji GNU - General Public License - jest też w pełni modyfikowalny, a wprowadzone modyfikacje można bez przeszkód udostępniać innym userom. Na szczęście w tym wypadku darmowe nie znaczy gorsze. System jest cały czas udoskonalany przez grupę programistów i developerów zanagarzowanych w projekt.

Aktualizacje

Dzięki sumiennej pracy zespołu WordPress'a system cały czas ewoluuje w kierunku lepszego i bardziej intuicyjnego zarządzania stroną oraz zwiększenia liczy elementów strony, które mogą być modyfikowanie przez osoby nie znające się programowaniu, ani kodowaniu. Mimo, że system płaci za swoją popularność dużym zainteresowaniem ze strony hakerów poszukujących w nim miejsc podatnych na ataki, to dzięki czujności zespołu programistów systemu jest to oprogramowaniem, które aktualizuje się z częstością poprawek zbliżoną do np. systemu operacyjnego Twojego komputera.

CMS

WordPress, to przede wszystkim system zaradzania treścią. Dzięki rozbudowanej strukturze użytkowników umożliwia redagowanie bloga przez zespół redaktorów lub stworzenie np. na jego podstawie portalu umożliwiającego logowanie i tworzenie treści przez nowych użytkowników. Ponad to system jest o tyle prosty i intuicyjny, że można go z powodzeniem polecić osobą, które dopiero zaczynają swoją przygodę z blogowanie lub prowadzeniem strony internetowej. Za jego pomocą zmodyfikujemy wiele elementów strony, takich jak menu, treści zakładek, wpisów, paski boczne (sidebar'y). Zainstalujemy dodatkowej wtyczki czy zmienimy motyw graficzny strony.

Szablony (motywy).

W tak dużej popularności platformy developerzy i designerzy zaczęli upatrywać swoje zyski w tworzeniu coraz to bardziej funkcjonalnych i lepiej dopracowanych graficznie szablonów. W internecie możemy znaleźć ogromną liczbę zarówno tych płatnych jak i darmowych motywów stron. Do tego celu powstały nawet specjalne platformy umożliwiające twórcą dystrybuowanie za ich pośrednictwem swoich projektów. Najpopularniejszym tego typu serwisem jest themeforest.com, za którego pośrednictwem za kwotę ok. 50 $ można wybierać z setek profesjonalnych i przyciągających wzrok szablonów.. Z drugiej strony istnieją także szablony znacznie powiększające funkcjonalność, dzięki którym możemy przekształcić swojego bloga np. w sklep internetowy lub serwis aukcyjny.

Wtyczki

Liczba dostępnych rozszerzeń jest przeogromna. Stwarza, to praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji i rozbudowy strony internetowej korzystającej z WP. Rozwój tej platformy odbywa się według dość surowo wyznaczonych reguł co powoduje że mimo iż każdy może dołożyć tu swoją cegiełkę to musi ona spełniać wymogi zawarte w dokumentacji WordPressa. Z odrobiną wiedzy i wyobraźni za pomocą plub-in'ów możemy dostosować swojego bloga do najbardziej wymyślonych wymagań.

Wszystkie te elementy razem złożyły się na sukces jaki odniosła platforma WordPress, która pierwotnie funkcjonowała głównie jako platforma blogowa. WordPress w dalszym ciągu króluje i nie zanosi się na nagłą zmianę lidera.

o Autorze

Marta Wanat, Agencja Interaktywna - StarDesign.com.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader