Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Projektowanie-stron » Projektowanie stron www – podstawowe kwestie

Projektowanie stron www – podstawowe kwestie

autor: jakubgalant | artykuł do pobrania

zamieszczono: 04.03.2014 21:34, przeczytano razy: 2989, słów: 540


Najlepszą strategią dotarcia do klienta jest możliwość zaprezentowania swoich produktów, jak i umiejętności poprzez wywierające wrażenie na odbiorcy, odpowiednio i interesująco stworzone strony internetowe.


Komu można powierzyć projektowanie stron internetowych?

Projektowanie stron www, tak aby spełniały swoje zadanie nie należy jednak do najłatwiejszych rzeczy, zarówno od strony technicznej jak i ideowej. Stworzenie przejrzystej, a jednocześnie przykuwającej uwagę witryny może stanowić ponad połowę pożądanego sukcesu. Aby mieć więc pewność, że zadanie zostanie poprawnie wykonane najlepiej projektowanie stron www oddać w ręce profesjonalistów. Osób, które mają odpowiednie doświadczenie w omawianym temacie, wiedzą jakich błędów nie należy popełniać, oraz jakie strategie zastosować, aby przyniosły pożądane korzyści. 

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy strony www?

Obecnie można stwierdzić, iż rynek jest nasycony tego typu usługami, co nie znaczy jednak, że każda osoba, która za swój zawód uważa projektowanie stron www jest w tym temacie ekspertem. Należy więc przede wszystkim zapoznać się z dotychczasowymi osiągnięciami potencjalnego twórcy naszej witryny, a także - co bardzo ważne, ustalić pewne wytyczne które, staną się punktem wyjścia dla osoby lub agencji, której to zlecimy. Pamiętajmy też o tym, że osoba, której powierzyliśmy wygląd naszej strony zapewne posiada na tym polu większe od nas doświadczenie, dlatego też często warto jest dać się przekonać do nawet najbardziej nowatorskich pomysłów. Najlepszy efekt zazwyczaj uzyskuje się na styku kilku wyobrażeń i wizji. 

Od czego zacząć projektowanie stron internetowych?

Podstawową rzeczą, od której powinniśmy zacząć projektowanie stron www , bez względu na to czy chcemy zlecić daną pracę czy wykonać ją osobiście, jest określenie wymagań jakie stawiamy przed stroną. Inaczej mówiąc warto na początku sporządzić tzw. brief. Jest to dokument, który zawiera podstawowe pytania i odpowiedzi, pozwalające sprecyzować nasze cele, które chcemy osiągnąć za pośrednictwem strony. 

Co zawiera brief? 

Podstawowe pytania, które powinny znaleźć się w tym dokumencie, to główny cel projektu, opis grupy docelowych użytkowników, do których będziemy kierowali przekaz, oraz wypisanie listy funkcjonalności, które chcemy aby nasza strona realizowała.
Następną rzeczą, jest poszukanie inspiracji odnośnie projektu graficznego. To nic innego jak wyszukanie stron, które są podobne do tej, którą planujemy stworzyć, po to aby wybrać stronę na której możemy się wzorować. Nie ma sensu wymyślać koła na nowo, wystarczy znaleźć coś mniej więcej podobnego, sprawdzić co możemy dodać aby projekt był jeszcze lepszy i startować już z wyższego poziomu niż konkurencja. 


Podsumowanie

Podczas szukania wykonawcy dla strony www, warto pamiętać aby wybierać sprawdzone firmy. Oczywiście możemy znaleźć tanich wykonawców poprzez serwisy z ogłoszeniami, jednak szybko możemy się przekonać, że oszczędności na wizerunku firmy prawie nigdy nie przynoszą pożądanych korzyści. Bo właściwie co nam po stronie internetowej, nawet jeżeli będzie tania, skoro za jej pośrednictwem nie będziemy w stanie dotrzeć do klientów albo jeżeli już nam się to uda, to strona powinna zachęcać do prowadzenia z nami interesów, zamiast budzić negatywne odczucia.

o Autorze

Jakub Galant - właściciel firmy Web Sense zajmującej się projektowaniem stron www oraz aplikacji internetowychpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader