Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Projektowanie-stron » Jak założyć stronę www samodzielnie?

Jak założyć stronę www samodzielnie?

autor: kreatorem | artykuł do pobrania

zamieszczono: 28.11.2013 15:10, przeczytano razy: 1800, słów: 376


Internet rozwinął się znacznie odkąd powstały pierwsze strony internetowe. Dziś nie trzeba znać nawet podstaw języka HTML, aby założyć własny kąt w Sieci. W niniejszym artykule pokażę Ci jak założyć stronę www samodzielnie. Użyjemy do tego celu tzw. kreatorów stron www.


Kreatory, zwane też czasami generatorami, to programy dostępne w internecie (za pomocą przeglądarki internetowej), które umożliwiają stworzenie strony internetowej bez znajomości kodu i - zazwyczaj - tworzenia grafiki komputerowej. Ich działanie opiera się o bogatą bazę gotowych szablonów graficznych, które użytkownik może dowolnie modyfikować i dopasowywać do swoich potrzeb.

Osoby, które szukają informacji o tym jak założyć stronę samodzielnie, zwykle trafiają na poradę: naucz się języka HTML, CSS, PHP. Nie neguję tej porady, ale jeśli ktoś chce zbudować stronę szybko, to jest ona nie na miejscu. Kreator będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Zakładamy stronę

Zacznij nie od wyboru kreatora, tylko od ustalenia, czego dokładnie potrzebujesz. Jakie funkcje powinna mieć Twoja strona internetowa? Pooglądaj już istniejące serwisy i ustal, jakie pomysły mógłbyś zastosować  u siebie. To pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszy dla Ciebie program.

Ja lubię zawsze rozpisać w edytorze tekstu wszystko co będzie mi potrzebne: strukturę strony, nazwy poszczególnych działów, nawet tworzę schemat serwisu w formie tabelki, np. na górze tzw. nagłówek strony, po boku miejsce na menu, a z prawej strony menu - największe miejsce na treść: teksty, obrazki i inne.

Zauważ, że po takim wypisaniu szczegółów od razu wiem, czego szukać. Wybieram więc dokładnie taki kreator stron, jaki jest mi potrzebny. A jak założyć stronę, która nie spełni Twoich potrzeb lub będzie sprawiała problemy? Nie planować jej - to najprostszy sposób.

Wybór szablonu: (zbyt) duży wybór

Planowanie od razu rozwiązało kolejny problem: wybór szablonu graficznego. Jest ich zwykle dużo i wybór jednego do najłatwiejszych nie należy ;) Gdy wiesz, czego szukasz, część z nich odrzucisz na początku, na przykład te, które mają nie taki układ jakiego szukasz.

Gdy już wiesz czego chcesz, wybór i obsługa programu do tworzenia stron będą dość łatwe. W internecie znajdziesz dużo poradników opisujących ten temat. Poszukaj też na stronie danego kreatora - widziałem, że na każdej z nich umieszczono dział z pomocą w formie tekstów i filmów.

o Autorze

Dariusz Wojdawski jest właścicielem serwisu Kreatorem.pl, na którym opisuje proces tworzenia strony internetowej za pomocą programów zwanych kreatorami (generatorami).powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader