Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Pozycjonowanie-stron » Zaplecze SEO - niezbędny element pozycjonowania

Zaplecze SEO - niezbędny element pozycjonowania

autor: Ewa K. | artykuł do pobrania

zamieszczono: 05.11.2013 10:39, przeczytano razy: 730, słów: 416


Zaplecze SEO to różnego rodzaju strony internetowe, które są wykorzystywane przez pozycjonerów do linkowania stron swoich klientów. Mogą to być tzw. presell pages, popularnie nazywane preclami, fora internetowe, katalogi stron www, blogi itp.


Ci, którzy już dawno zadbali o stworzenie solidnego zaplecza SEO, dziś zbierają tego żniwa. Prace muszą trochę potrwać, ale wysiłek się opłaca. Oczywiście zaplecze trzeba nieustannie rozbudowywać, ponieważ ilość branż i specjalności, które obejmuje pozycjonowanie, ciągle się poszerza. Jednak domeny zarejestrowane kilka lat wcześniej (w przeciwieństwie do tych zakupionych obecnie) mogą się bardzo przydać w pozycjonowaniu strony pod konkurencyjnymi frazami.

 

Przepis na zaplecze SEO

 

Dobre zaplecze jest źródłem mocnych oraz stałych linków, które obok optymalizacji strony internetowej są głównym filarem procesu pozycjonowania.

 

Aby zaplecze miało moc pozycjonującą, domeny, na których jest umieszczone, muszą mieć swoją historię, najlepiej paroletnią. Jest to największy kapitał, jaki może mieć strona zapleczowa. W połączeniu z dużą ilością linków przychodzących i wysokim wskaźnikiem Page Rank może przynieść doskonałe efekty.

 

Profesjonalnie wykonane zaplecze SEO powinno być tematyczne. Treść strony zapleczowej musi być powiązana z treścią strony pozycjonowanej. Wtedy wzrasta wiarygodność odnośnika, który ma swoje merytoryczne uzasadnienie (w przeciwieństwie do linku pochodzącego z SWL-i).

 

Aby stworzyć wartościowe zaplecze, trzeba zainwestować w wiele domen, umieścić na nich urozmaicone strony tematyczne o różnym charakterze, oparte na różnych skryptach (klasyczne witryny, fora dyskusyjne, blogi, katalogi), i zadbać o różne adresy IP serwerów, na których umieszczamy strony.

 

Kupno zaplecza pozycjonerskiego

 

Są na rynku firmy sprzedające strony zapleczowe pod daną branżę, temat lub oferujące stworzenie zaplecza od podstaw. Jest to oferta skierowana do tych, którzy chcą samodzielnie wypozycjonować swoją stronę internetową. Trzeba odnosić się do takich ofert z rezerwą, głównie ze względu na to, że na renomę i wiarygodność trzeba sobie zapracować. Dotyczy to również wyszukiwarki Google. Zakupienie nowych domen i podpięcie tam nowej treści, nawet jeśli będzie unikatowa i bardzo wartościowa, nie przyniesie od razu oczekiwanych rezultatów.

 

Są również oferty sprzedaży domen z historią. Problem polega jednak na tym, że nie wiemy z jaką. Fakt, ze domena ma kilka lat, jest pozytywny, ale nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy na daną stronę nie została kiedyś nałożona kara od wyszukiwarki (a Google jest bardzo pamiętliwe).

 

Zaplecze SEO musi być wiarygodne dla wyszukiwarki, dlatego korzystanie z tego rodzaju ofert może być ryzykowne.

Posiadanie zaplecza SEO jest bardzo istotnym czynnikiem, przemawiającym na korzyść zlecania usługi pozycjonowania profesjonalnym firmom pozycjonerskim.

o Autorze

Ewa Kościelniak, pracownik firmy Interface Polandpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader