Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Pozycjonowanie-stron » Wpływ katalogów stron na pozycjonowanie

Wpływ katalogów stron na pozycjonowanie

autor: Justyna Kalinowska | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.11.2013 8:12, przeczytano razy: 3416, słów: 472


Katalogowanie stron ma w dalszym ciągu bardzo duży wpływ na pozycjonowanie strony WWW w wyszukiwarkach, takich jak Google. O ile bezpośrednia moc linków umieszczanych w katalogach stron maleje, o tyle pomoc w indeksowaniu strony i zaistnieniu w „świadomości” wyszukiwarki jest nieoceniona.


Darmowy katalog stron jest podstawowym narzędziem, z którego należy korzystać przy zdobywaniu pierwszych linków, prowadzących do naszej witryny. Z czasem katalogowanie nowych stron przynosi wymierne korzyści oraz skuteczne i szybkie indeksowanie witryny, a także jednostajny wzrost pozycji w wyszukiwarce Google jest dobrą podstawą pod bardziej agresywne i kosztowniejsze formy pozycjonowania. Obowiązkową opcją podczas pozycjonowania pozostają wartościowe i często płatne katalogi stron -  właśnie one mogą nam przynieść stosunkowo tanie ale bardzo dobre efekty.

Wartościowy, często płatny katalog stron zapewnia wysoką wartość i moc linku prowadzącego do naszej witryny - warto więc zapłacić kilka złotych za możliwość promowania naszej strony w taki sposób. Jak pokazują doświadczenia pozycjonerów, wartościowe katalogi stron są jedną z najlepszych i najtańszych form pozycjonowania naszych witryn. Zapewniają też posiadanie linków o największej trwałości w sieci, w odróżnieniu od słabych, bezpłatnych katalogów albo linków na podstronach for internetowych. Linki umieszczone w wartościowych katalogach, otoczone odpowiednim tekstem, potrafią przez długie lata wpływać na pozycję linkowanej strony, zapewniając jej wysoką pozycję i prestiż w wyszukiwarce. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które mogą skutecznie podnieść wartość naszej pracy i znacząco wpłynąć na efekty pozycjonowania.

Jakie to zasady? Najważniejszą z nich jest korzystanie z unikalnych tekstów przy dodawaniu opisów naszej strony do katalogu stron. W przeciwnym wypadku wartość takich bliźniaczych wpisów będzie bliska zeru - im więcej identycznych wpisów, tym gorzej. Na pewno opłaci się zakup unikalnych tekstów, można skorzystać z usług niezależnych freelancerów lub stron internetowych, które pośredniczą w tego typu transakcjach. Nie należy również przesadzać z ilością linków w opisie katalogowanej strony - dwa lub trzy linki do naszej witryny to wartość maksymalna dla opisu zawierającego kilkaset (300 - 500) znaków. Wreszcie bardzo ważny jest prawidłowy dobór katalogów - należy wykorzystywać jak najbardziej wartościowe katalogi stron. Nawet jeśli dodanie wpisu kosztuje kilka złotych (zazwyczaj od 3 do 9 zł), jest to wydatek, który się opłaci. Jeśli zależy nam na ograniczeniu wydatków przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości wpisów, możemy poszukać ofert sprzedaży płatnych kodów do katalogów w tzw. Paczkach - pojedynczy wpis jest wtedy dużo tańszy.

Jeśli będziemy przestrzegać podstawowych zasad i unikać oczywistych błędów, efekt pozycjonowania będzie wymierny i długotrwały. Na pewno pomogą w tym wartościowe katalogi stron, które jeszcze bardzo długo będą odgrywały jedną z głównych ról w pozycjonowaniu stron internetowych.

o Autorze

Justyna Kalinowskapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader