Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Pozycjonowanie-stron » Pozycjonowanie strony firmowej

Pozycjonowanie strony firmowej

autor: skorpionek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 22.08.2013 23:29, przeczytano razy: 601, słów: 382


Wielu początkujących przedsiębiorców po rozpoczęciu działalności pierwsze kroki kieruje do firmy webmasterskiej w celu zamówienia strony internetowej dla nowo założonej firmy. Po pewnym czasie zdają sobie oni jednak sprawę, że ich nowa, piękna strona nie generuje praktycznie ruchu.


Zazwyczaj zaczynają się wtedy interesować tematem pozycjonowania w wyszukiwarkach. Wielu zadaje sobie na początku pytanie "czy mogę zrobić to sam?". W większości jednak zniechęcają sie po przeczytaniu kilku porad czy postów na forach poświęconych tematyce marketingu internetowego i kierują się do profesjonalnej firmy.Często jest to jednak zwykłe pójście na łatwiznę, gdyż pozycjonowanie sporo kosztuje, a bardzo często można to zrobić samemu, szczególnie że większość firm kieruje swoją ofertę na rynek regionalny więc konkurencja w wyszukiwarce na frazy lokalne, związane z profilem prowadzonej działalności jest bardzo niewielka i praktycznie każdy po przeczytaniu kilku poradników może "wepchnąć" swoją stronę do TOP10. Należy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach.

Po pierwsze, nic na siłę. Jeśli mamy bardzo małe pojęcie o internecie, a nasze umiejętności obsługi komputera ograniczają się do sprawdzania poczty to warto jednak zlecić pozycjonowanie profesjonalistom.

Po drugie, nie warto się spieszyć i podejmować decyzji, których nie jesteśmy pewnie. Aby pozycjonowanie było skuteczne to musi być prowadzone długofalowo, a efekty na pewno nie przyjdą od razu. Jeśli czegoś nie rozumiemy, nie jesteśmy pewni albo po prostu nie wiemy jakie to może przynieść skutki to warto się zapytać ludzi bardziej doświadczonych np. na jednym z ogólnodostępnych forów o tematyce e-marketingu.

Po trzecie i chyba najważniejsze, nie należy używać automatów/półautomatów do pozycjonowania, gdyż prędzej sobie zaszkodzimy niż pomożemy. Programy do linkowania typu Adder czy XRummer są bardzo potężnymi narzędziami ale tylko w rękach profesjonalistów, którzy wiedzą jak się nimi posługiwać i na co mogą sobie pozwolić. Jeśli jesteś amatorem to w żadnym wypadku ich nie używaj bo prędzej czy później skończy się to tzw. "filtrem" czyli karą od Google polegającą na obniżeniu pozycji strony nawet o kilkadziesiąt miejsc. W internecie istnieje mnóstwo kursów pozycjonowania i żeby się go nauczyć (przynajmniej jego podstaw) wystarczy tylko chcieć.

Jeśli jednak nie mamy na to ochoty lub czasu to lepiej zgłosić się do firmy, która się tym zajmuje.

o Autorze

Karol Dąbrowski - właściciel firmy Platinum Mediapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader