Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Nowoczesne strony www

Nowoczesne strony www

autor: Ewa K. | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.03.2015 10:16, przeczytano razy: 581, słów: 401


Responsywna strona internetowa to efekt zmian w korzystaniu i dostępie do internetu, jakie notujemy od kilku lat. Coraz powszechniejsze staje się przeglądanie stron www na urządzeniach mobilnych – smartfonach oraz tabletach.


W ślad za nowym trendem muszą nadążyć właściciele stron internetowych, ponieważ standardowe witryny, powstałe parę lat temu wyświetlają się na urządzeniach przenośnych w nieprawidłowy sposób – do niektórych elementów w ogóle nie ma dostępu, inne są słabo widoczne itp.

Rozwiązaniem tych problemów jest stworzenie responsywnej lub chociaż mobilnej strony www, którą będzie można bezproblemowo wyświetlić nie tylko na ekranie komputera. Jeśli właściciele stron chcą odpowiadać na potrzeby swoich klientów, muszą poważnie podejść do tego tematu.

Jeśli chodzi o responsywne strony internetowe, to ich największym atutem jest elastyczność. Są one tak skonstruowane, że można je wyświetlać na dowolnym urządzeniu, o dowolnej wielkości ekranu, i strona zawsze będzie wyglądała perfekcyjnie – dopasuje się do aktualnej rozdzielczości ekranu (niezależnie czy będzie to smartfon 4-calowy, czy 10-calowy tablet). Stworzenie responsywnej witryny jest dość kosztowne i nie wszyscy właściciele stron chętnie się decydują na takie rozwiązanie.

Znacznie tańszym, ale też mniej zaawansowanym rozwiązaniem są strony mobilne, dedykowane tylko dla użytkowników urządzeń przenośnych. Mobilna strona www jest osobnym tworem w stosunku do standardowej witryny wyświetlanej w internecie, jest to znacznie uproszczona wersja strony, która ma dać użytkownikowi dostęp do najważniejszych informacji. Często jest to strona uboższa w grafikę. Strona mobilna ma też inny adres internetowy, przeważnie poprzedzony literą m.

O tym, jak ważne w obecnych czasach jest posiadanie strony poprawnie wyświetlającej się na urządzeniach przenośnych już niedługo przekona się większość firm. W ostatnim czasie bowiem przedstawiciele wyszukiwarki Google zapowiedzieli, że mobilność strony stanie się od 21 kwietnia ważnym czynnikiem rankingowym w wynikach na smartfonach i tabletach. Biorąc pod uwagę fakt, że od pewnego czasu notowany jest stały wzrost ruchu mobilnego, za niedługo może się okazać, że brak strony mobilnej powoduje poważny odpływ klientów. Wyszukiwarka zamierza bowiem w wynikach mobilnych premiować strony prawidłowo wyświetlające się na małych ekranach naszych urządzeń przenośnych, oraz obniżać ranking tych stron, które wyświetlają się z błędami.

Można więc powiedzieć, że strony responsywne i mobilne to przyszłość, przed którą nie można uciec.

o Autorze

Ewa Kościelniakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader