Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Nie przegap nowych domen

Nie przegap nowych domen

autor: domainer | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.12.2013 14:02, przeczytano razy: 759, słów: 323


Słowa jakie najczęściej padają na rynku domen internetowych to: zmiany, rewolucja, idzie nowe. Wszystko przez możliwość rejestracji własnego rozszrzenia przez firmy.


Koszt posiadania własnej końcówki jest dość spory, bo około 200 tysięcy dolarów, jednak ta kwota nie odstraszyła firmy. Właśnie zaczyna się "wysyp nowych domen"

Domena internetowa a dokładnie jej rozszrzenie najczęściej kojarzone w naszym kraju z  końcówką .pl Na rynku globalnym natomiast, światowym liderem jeżeli chodzi o liczbę zarejestrowanyć domen jest rozszerzenie .com.  Liczba domen .com przekorczyła już 110 milionów domen. Przyzwyczajnie użytkowników były takie, że kojarzyli najbardziej wspomniane końcówki .pl czy .com. Proszę sobie wyobrazić sytuację, gdy do roku 2015 zostanie wprowadzonych blisko nowych rozszrzeń.

Nowe domeny duże zmiany

Liczba 700 lista nowych rozszerzeń tak w krótkim czasie na pewno zmieni rynek domen internetowych. Zmienić się muszą również nawyki użytkowników, ktorzy są przyzwyczajeni do "starych końcówek" Tak naprawdę to jest duże wyczekiwanie, jak taka liczba wpłynie na rynek. Jest sporo przypuszczeń, jednak jest trudność z dokładnym przewidzeniem, jak to wpłynie na cały branże domenową.

Jakie będą nowe domeny?

Tak jak wspomniałem lista nowych domen ma wynieść blisko 700 do 2015 roku, dlatego wypisywanie tutaj wszystkich rozszerzeń nie miałoby sensu. Warto, jednak zwrócić uwagę na niektóre rozszrzenia, które mogą zyskać popularność:

-.online

-.web

-.shop

-.site

-.sport

-.music

 

Wsród nowych rozszerzeń w fazie wstępnych rejestracji najbardziej popularne są:

1.WEB
2.ONLINE
3.SHOP
4.BLOG
5.APP

Wiele takich rozszerzeń już w 2014 roku będzie dostępna wolnej rejestracji. Warto obserwować rynek, być może jedno z rozszerzeń może być wykorzystane przez Państwa pod prywatny blog, stronę firmową. Nowe domeny reprezentują różne branże: spożywcze, motoryzacyjne, biznesowe, dlatego posiadanie odpowiedniego rozszerzenia będzie dobrym rozwiązaniem. Musimy pamiętać, że coraz trudniej znaleźć wolną domenę w końcówce .pl czy .com dlatego nowe domeny mogą stać się alternatywą dla nazw domen.

o Autorze

Łukasz Cepielpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader