Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » Jaką ofertę wybrać?

Jaką ofertę wybrać?

autor: 2strefa | artykuł do pobrania

zamieszczono: 09.06.2014 13:27, przeczytano razy: 664, słów: 898


Internet stał się powszechnym źródłem informacji. Wiele firm, instytucji czy innych jednostek istnieje w wirtualnym świecie, ponieważ dzięki temu przyciągną rzesze klientów. Internet jest głównym medium, które trafia to dużej grupy odbiorców.


    Często słyszy się stwierdzanie: „Pokaż mi jak mieszkasz a powiem Ci kim jesteś”. Dłużej nad tym się zastanawiając, można dojść do wniosku, że jest w tym sporo prawdy. Wygląd naszego pokoju, mieszkania czy domu bardzo dużo mówi o osobowości właściciela lokalu. Pewnie bardzo ciężko jest Wam w to uwierzyć. W celu poparcia tego zdania dowodami, podam przykład.

    Zostaliście zaproszeni do osoby, u której nigdy nie byliście. Zawsze spotykaliście się u Was albo na mieście. Dlatego też znacie tę personę tylko z jednej strony. Od tej, jak zachowuje się poza domem. Charakteryzując pokrótce jest to osoba kulturalna, poukładana, zdystansowana, ma niezwykłego fioła na punkcie porządku (pracujecie z nią w jednej firmie, więc wiecie jak podchodzi do tego tematu). Zbliża się dzień odwiedzin. Jesteście punktualnie. Chwila napięcia, odgłos otwieranych drzwi i... tadam! Ukazuje Wam się obraz znajomego w dresie. Poza tym ewidentnie widać, że przez ostatni dzień nie miał kontaktu ze szczotką do włosów czy też grzebieniem. Zaglądacie do środka i nie wierzycie własnym oczom: ściany pomalowane na różowo-zielono, na podłodze porozrzucane sterty gazet, książek... Przez myśl przebiega Wam pytanie „Czy aby na pewno nie pomyliłam/-łem adresu?” Jednak póki co nie zraziliście się aż tak bardzo. Przechodzicie do salonu, który wygląda jak po spotkaniu z tornadem. Po drodze mijacie jadalnię i kuchnię, w której najwyraźniej toczyła się „walka” rodem z „Gwiezdnych Wojen”. Myślicie, że nic nie może Was już zadziwić ani tym bardziej zaskoczyć. Po chwili bardzo żałujecie tej myśli, ponieważ w łazience ujrzeliście tuziny rozrzuconych brudnych skarpetek oraz psa walczącego w puchową poduszką. Równa się to z tym, że pióra fruwają wszędzie gdzie się da. Jedyne co w obecnej chwili przychodzi Wam do głowy, to to, aby uciec stamtąd jak najszybciej.

    Po tej nieszczęsnej wizycie zupełnie zmieniliście zdanie i tej osobie. Postrzegacie ją z zupełnie innej strony. Zachowujecie dystans. Poznanie czegoś lub kogoś „od kuchni” daje bardziej realistyczne spojrzenie na sytuację. Normalną sprawą jest to, że dana sytuacja wygląda inaczej, gdy bardziej jej się przyjrzymy. Dostrzeżemy mankamenty, które będą nam pasowały, ponieważ dodają uroku całej sytuacji lub też znajdą się takie, które nie przypadną nam do gustu.

    Podoba sytuacja ma się do wybrania odpowiedniego hostingu. Jednak zacznijmy od początku. Wyjaśnię co to w ogóle jest i w jakiej sytuacji jest nam potrzebny. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach Internet jest wszechobecny w naszym życiu. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat stał się jednym z podstawowych sposobów komunikowania się, pozyskiwania informacji, ale też miejscem prowadzenia biznesu, handlu. W tej chwili z usług internetowych korzystają miliardy ludzi na całym świecie, a internet cały czas się rozwija. Można powiedzieć, że Internet jest ogromnym polem rywalizacji dla wielu firm. Każda organizacja, firma, czy osoba prywatna poprzez swoją stronę internetową może dotrzeć do jeszcze większej liczby potencjalnych klientów, swoich odbiorców. Aby uruchomić swoją stronę internetową potrzebne jest nam coś więcej, niż tylko rejestracja domeny, czyli nazwy naszej witryny. Potrzebny jest jeszcze serwer, czyli przestrzeń dyskowa, na której będzie pracować dana strona internetowa. Mówiąc jeszcze inaczej należy „zarezerwować” określoną objętość dysku twardego, maksymalną ilość danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni, usługi obsługiwane przez dostawcę, maksymalny stopień obciążenia serwerów przez usługi.

    Aby wybrać najlepszy hosting, należy zastanowić się co będzie nam potrzebne. W tym wypadku najlepiej zapoznać się z ofertą, która została przedstawiona na stronie danego dostawcy.Wybranie najkorzystniejszej oferty polega na dokładnym zapoznaniu się z nią. Niektóre z nich zawierają niemiłe kruczki, które później mogą nas rozczarować lub sprawić, że nie będziemy zadowoleni ze swojego hostingu.

    Ważną kwestią jest również to, że płatne oferty są dużo bardziej korzystniejsze od darmowych. Te drugie nie oferują pełnej gamy możliwości. W zamian otrzymujemy pewne ograniczenia. Do tego typu problemów możemy zaliczyć granice związane z maksymalnym miesięcznym transferem, przestrzenią dyskową, brak dostępu do baz danych, jak również brak obsługi języków skryptowych np. PHP. Dlatego też jeżeli chcemy by nasza działalność internetowa ma być intensywna i oparta o duże transfery, należy skupić się na wyborze hostingu płatnego.

    Zastanawiacie się pewnie jaki jest bezpieczny hosting. Bezpieczny serwer cechuje się mędzy innymi tym, że dane dotyczące każdego klienta i każdego konta są chronione przed np. kradzieżami elektronicznymi, do tego gwarantuje ochronę serwerów i znajdujących się na nich kont przed atakami poprzez Internet, maksymalnie pełną, stałą i szybką dostępność do przechowywanych zasobów, a co najważniejsze niezawodność działania stron WWW.Jednak co temat tekstu ma wspólnego z wybraniem odpowiedniego miejsca na serwerze? Nie należy dać nabrać się na zwodzicielskie okazje i promocje. Coś, co wydaje się piękne, nie zawsze jest w rzeczywistości prawdziwe. Oferta, z której żal nie skorzystać? Zapoznaj się z niądokładnie i wybierz hosting idealny.

o Autorze

Aneta Łuczyńska, Biuro Obsługi Klienta www.safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader