Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Internet » E-sklepy - ułatwienie czy nie?

E-sklepy - ułatwienie czy nie?

autor: 2strefa | artykuł do pobrania

zamieszczono: 09.06.2014 14:35, przeczytano razy: 639, słów: 548


W XXI wieku, gdzie mamy bardzo dobrze rozwiniętą komunikację, zaczęły pojawiać się coraz to lepsze ułatwienia. Najpierw zawitały do nas telefony komórkowe, komputery a teraz Internet stał się głównym źródłem informacji i masowego przekazu.


Jeszcze do niedawna aby zrobić zakupy trzeba było wyjść z domu, iść do sklepu, wziąć towar z półki, odstać w kolejce i wrócić do domu. Dziś, aby zrobić zakupy należy włączyć komputer, połączyć się z siecią, wybrać sklep, w którym chce się coś zakupić, następnie wybieramy towar, idziemy do kasy- nie czekamy w kolejce, płacimy (przelewem bankowym, za pobraniem), wybieramy formę przesyłki (kurier, Poczta Polska czy odbiór osobisty) i potwierdzamy zamówienie. Następnie czekamy cierpliwie kilka dni. Stuk, puk i witamy się z zakupami.

Jednak tak jak pisałam, są zwolennicy jak i przeciwnicy tej metody. Fakt, są to niezwykle szybkie i wygodne zakupy. Chociaż jeśli chodzi o kupno ubrań, wolę pozostać przy tradycyjnym wybraniu się do galerii. Sklep internetowy oferuje nam tylko i wyłącznie zdjęcie danego produktu. Jak dobrze wiemy, fotografia potrafi ogromnie różnić się od faktycznego stanu. Wiele kobiet (piszę kobiet, ponieważ to głównie Panie są miłośniczkami zakupów), woli umówić się z koleżankami na tak zwany shoppig. Dzięki temu kwitnie również życie towarzyskie. Po zakupach można iść na ciastko czy kawę a w świecie wirtualnym można zamknąć stronę internetową. Różnica jest widoczna?

Poza tym nic tak nie poprawia humoru jak przymierzanie ciuszków czy butów. Możliwość dotknięcia, sprawdzenia faktury. Kolejnym aspektem jest to, że aby sklepy internetowe mogły poprawnie działać potrzebny jest duży nakład techniczny między innymi najlepszy hosting. To również nie przemawia, jak dla mnie, za zakupami w sieci.

Wyobraźcie sobie taką sytuację: nagle psuje się system, nie możemy zalogować się na swoje konto a co za tym idzie sprawdzić statusu zamówienia. Kolejną pomyłką może być również to, że dostaniemy nie ten produkt co trzeba, bo pomyli się obsłudze nasze zamówienie z zamówieniem innej klientki. Kolejny problem jaki wynika z tego typu zakupów, to nieaktualny stan magazynu. Może zdarzyć się tak, że zamówimy jedną rzecz a później okaże się, że niestety ale tego nie ma już w sklepie. W Sklepie stacjonarnym mamy wszystko wyłożone na półce, wiemy co jest dostępne.

Kolejna sprawa- czekanie na zamówienie. Nie zapominajmy, że jest to czas kompletacji zamówienia+ czas dostarczenia przesyłki. Bywa tak, że możemy czekać nawet i dwa tygodnie. W galerii idziesz, wybierasz, kupujesz i jeszcze tego samego dnia możesz zacząć śmiagać w nowiutkich spodniach czy bluzce.

Następna rzecz: zwrot. Trzeba ubranie odesłać. Zanim ono dojdzie do docelowego miejsca znów minie trochę czasu. Jeśli wybierzemy coś na wymianę, to też nie jest powiedziane, że zostanie przesyłka wysłana tego samego dnia. Tym samym po raz kolejny tracimy czas.

Zaletą sklepu internetowego jest to, że zamówienie mamy dostarczone do domu. Wszystkie formalności związane z zakupami w sieci, to znaczy odwiedzenie sklepu, wybór produktu, złożenie zamówienia, nawet dostarczenie zamówienia mamy wprost do domu. Zakupy możemy wykonywać w każdym miejscu na Ziemi. Jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. Pomimo wszystko, do zakupów przez Internet należy podchodzić z dystansem. Nigdy nie wiadomo na jaki sklep trafimy.

o Autorze

Aneta Łuczyńska, Biuro Obsługi Klienta www.safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader