Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Wędkarstwo - moje hobby

Wędkarstwo - moje hobby

autor: wolfik | artykuł do pobrania

zamieszczono: 08.12.2012 16:19, przeczytano razy: 1022, słów: 320


Każdy ma jakieś hobby. Niekiedy jest to filatelistyka lub wędkarstwo innym razem haft albo szydełkowanie. Ważne jest jednak przede wszystkim to, że wykonywane zadanie sprawia przyjemność i pozwala na odpoczynek od codziennego stresu związanego z pracą.


W dzisiejszych czasach wszystko pędzi. Choć wokół nas znajduje się tyle urządzeń, które w swoim zamyśle mają ułatwiać nam życie, wolnego czasu jest jakby coraz mniej. Często mamy wrażenie, że doba się znacznie skróciła w stosunku do tej sprzed kilku lat. Wprawdzie nie trzeba prać w pralce wirnikowej a potem odwirowywać wody, bo wszystko to zrobi za nas automat, dzięki czemu oszczędzamy co najmniej kilka godzin w tygodniu. Nie trzeba już za każdym razem gotować wody w czajniku z gwizdkiem na gazie, bo czajnik elektryczny robi to znacznie szybciej. Zamiast stać przy zlewie i myć stosy brudnych naczyń wystarczy włożyć je do zmywarki i nacisnąć przycisk itd. Wszystko to robimy, by oszczędzić czas, ale gdzie on się podziewa?

 

Świat przewrócony został do góry nogami. Te chwile, które moglibyśmy przeznaczyć na zabawę z dziećmi, rozmowę ze współmałżonkiem czy kawę z przyjaciółkami zabiera stanie w korkach, kolejny program w telewizji czy siedzenie przy komputerze. Często trzeba ludzi zmuszać siłą do wyjścia z domu. A przecież istnieje tak wiele zdrowych sposobów spędzania wolnego czasu. Można wyjść na spacer z dziećmi, pobiegać z psem albo wybrać jakiś sport w zależności od preferencji może to być np. siatkówka albo chociażby wędkarstwo.

 

Szczególnie warto polecić to ostatnie, gdyż pozwala nie tylko odpocząć od dnia codziennego, ale również się wyciszyć. Wędkarstwo to zajęcie, które pozwala na bezpośredni kontakt z naturą. Takie „moczenie kija” daje czas na zatrzymanie się choćby na chwilę, a do tego może być połączone również z innymi przyjemnościami. Wędkarstwo ma jeszcze jedną zaletę – uczy spokoju i cierpliwości. Po dniu spędzonym na łowieniu ryb znacznie łatwiej jest znosić chociażby codzienny postój w wielkomiejskich korkach.

o Autorze

Marcin Wolfik
prowadzi forum wędkarskie Spławikpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader