Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Poradnik rysownika.

Poradnik rysownika.

autor: Marta Bernard | artykuł do pobrania

zamieszczono: 12.09.2014 11:33, przeczytano razy: 737, słów: 411


W każdym z nas tkwi choć odrobina artystycznej duszy. Brakuje nam tylko przewodnika, który pokazałby nam jak wydobyć z siebie artystę. Chciałbyś nauczyć się rysować ale nie wiesz jak się za to zabrać? Ten poradnik ułatwi Ci to zadanie


Jest wiele różnych możliwości jak zacząć rysować, przedstawię Ci te najbardziej odpowiednie, dzięki którym zaczniesz rysować już dzisiaj!

Profesjonalny kurs rysunku.

Rysunku możesz nauczyć się albo samodzielnie, albo oddając się w ręce specjalistów, którzy pomogą Ci postawić pierwsze kroki w rysunku odręcznym. A wiadomo, że najtrudniej jest zacząć. Profesjonalny kurs rysunku ułatwi Ci to pierwsze, często bardzo trudne na początku, przełamanie bariery. Bardzo ciężko jest się zmotywować do pracy kiedy nic nie wychodzi. W specjalistycznej szkole pomogą Ci nauczyciele, przekazujący swoje porady i prezentujący szczegółowo techniki rysunkowe. Dodatkowym atutem przemawiającym za takim kursem jest przede wszystkim praca w grupach, nauka szczególnie na początku jest o wiele przyjemniejsza kiedy możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi ludźmi, dzielącymi twoją pasję. W dobrej szkole nauka rysunku przestaje być ciężką pracą a staje się przyjemnością.

Metoda dla indywidualistów.

Jeśli nie chcesz skorzystać ze sprawdzonych metod, które gwarantują Ci najskuteczniejszą i najszybszą naukę rysunku, ponieważ na przykład chcesz wypracować swój własny, indywidualny styl,  możesz zacząć od tutoriali internetowych, których bardzo dużo znajdziesz na You Tube. Nikt nie poprawi twoich błędów, ale zobaczysz jak krok po kroku można rysować w różnych stylistykach i dokładnie to, co podoba się Tobie. Sam dobierasz temat, sam go opracowujesz, sam starasz się ocenić. Jest to dosyć czasochłonny sposób nauki, ale daje ogromne pokłady satysfakcji i samozadowolenia.

Metoda dla tradycjonalistów.

Innym sposobem niskobudżetowym i wzmacniającym samodzielność jest zakup dobrych podręczników do nauki rysunku. Jak wybrać dobrą książkę? Po prostu wybierając taką, która dostarczy Ci lekcji, jakie najbardziej Cię interesują. Czy to będzie rysunek portretowy, czy rysunek pejzażowy, a może rysunek architektury – Ty decydujesz. Lekcje rysunku w takich papierowych poradnikach są dosyć szczegółowo opisane, zdecydowanie lepiej niż w video-tutorialach, lecz same techniczne aspekty rysunku przedstawione są jedynie w formie gotowych, zamkniętych etapów rysunku. Nie zobaczysz jak można coś narysować kreska po kresce, dlatego metoda ta jest dosyć karkołomna i przeznaczona raczej dla bardzo cierpliwych i wytrwałych. Na dobry początek podaję tytuły dobrych książek:

„Rysunek - przewodnik po sztuce rysowania” - Giovanni Civardi

„Podstawy rysunku” - Barrington Barber

„Kurs rysunku i ilustracji” – Peter Grey

„Rysunek perspektywiczny” -Leblanc Yves

o Autorze

Marta Bernard - dziennikarka artystyczna, artystka, malarka.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader