Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Pomysł na biznes

autor: 2strefa | artykuł do pobrania

zamieszczono: 10.06.2014 11:20, przeczytano razy: 890, słów: 749


Masz nietypowe, ciekawe hobby, którym chcesz się pochwalić? Jeśli nie chcesz, nie musisz ruszać się z domu, by móc się nim podzielić z innymi.


Jest kilka sposobów by pomóc innym złapać Twojego bakcyla. Jednym z nich jest zapisanie się do klubiku, który zrzesza ludzi o takich samych zainteresowaniach jak Twoje. Spotkania kilka razy w tygodniu, rozwijanie swojej pasji, przy okazji poznanie nowych ludzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy nowych przyjaciół i sprawimy, że nasze życie towarzyskie nie zostanie pokryte grubą warstewką kurzu.

Znalezienie własnego zainteresowania podnosi również naszą samoocenę. Dlaczego? Robimy to co umiemy najlepiej, na czym się znamy, co lubimy. Dzięki temu widzimy, że jesteśmy najlepsi w wykonywanej czynności. Poświęcamy coraz więcej czasu, często podnosimy kwalifikacje. Zdobywamy wiedzę. Czujemy się pewnie. Co najważniejsze nikt nie musi nas zmuszać do wykonywania własnego hobby!

A co jeśliby  połączyć przyjemne z pożytecznym i zarabiać na swoim hobby? Konkretniej mówiąc: wykonywać zainteresowanie w celach zarobkowych, np.: lubisz czytać- otwórz wypożyczalnię książek; kochasz muzykę- stwórz sklep z instrumentami. Uwielbiasz sztukę? Stwórz antykwariat z meblami z duszą!

Teraz nasuwa się pytanie: sklep, galeria czy co tylko chcecie ma istnieć stacjonarnie czy wirtualnie? Jeśli zdecydowaliście się na drugą opcję, musicie zdecydować się na konkretną platformę, na której postawicie swój sklep. Ostatnimi czasy najodpowiedniejszym wyborem jest WordPress lub Magento. Tak, zgadza się, za pomocą WordPressu możemy również stworzyć własnego bloga. Mając do wyboru te dwie platformy, musimy wiedzieć jakie są zalety i czym się różni każda z nich.

WordPress od 2003 roku jest najbardziej popularnym systemem zarządzania treścią stron internetowych CMS.  Aplikacja została napisana w języku PHP, wykorzystująca bazę danych MySQL. WordPress jest bardzo prosty w obsłudze, posiada intuicyjny i przyjazny interfejs. Dodawanie nowych stron, informacji, wpisów na blogu, czy obrazów nie sprawia większych trudności, nawet początkującym użytkownikom. Jest oprogramowaniem, które działa w każdej przeglądarce internetowej. Wystarczy, że każdy użytkownik wpisze adres strony, zaloguje się i już może zarządzać swoją witryną. Aplikacja pozwala dowolnie tworzyć nowe strony, wpisy, formatować teksty, dodawać i edytować obrazy, umieszczać dokumenty, galerie zdjęć, czy filmy video. Posiada wszystko, co jest potrzebne do samodzielnego tworzenia strony internetowej. WordPress daje każdemu użytkownikowi kontrolę praktycznie nad wszystkim: pozwala samodzielnie wybrać widgety wyświetlane w nagłówku, panelu lub stopce strony, pozwala na samodzielną zmianę loga i tła witryny. Każdy może rozbudować stronę o nowe funkcjonalności np. kalendarz wydarzeń, galerie video, katalog, czy też e- sklep itd., można je wybrać spośród ogromnej ilości dostępnych wtyczek. Dużo wtyczek jest dostępnych bezpłatnie, można je wyszukać i zainstalować bezpośrednio z panelu administracyjnego witryny. Pozwala dodawać do swojej strony nowych użytkowników, można skonfigurować system tak, aby każdy mógł się zarejestrować na Twojej stronie. Użytkowników można podzielić na grupy i decydować, do której części Twojej strony będą mieli dostęp.

Magento to profesjonalna, otwarta platforma stworzona do prowadzenia e- biznesu, czyli najprościej mówiąc sklepu internetowego. Program jest ogólnodostępny i darmowy. Platforma posiada nieograniczone możliwości w doborze i edycji układu graficznego i zawartości witryny sklepu. Umożliwia łatwe w obsłudze opcje zarządzania zamówieniami, asortymentem sklepu, bazą klientów, a także działaniami marketingowymi i wieloma innymi obszarami niezbędnymi do prowadzenia profesjonalnego sklepu internetowego. Użytkownicy Magento otrzymują gwarancję bezpiecznego, wygodnego i taniego oprogramowania swojego sklepu. System ten, daje możliwość zarządzania wieloma sklepami z jednego panelu administracyjnego, pozwala przyznawać użytkownikom dostępu do panelu z określonymi uprawnieniami, stosować aplikacje umożliwiające integrację z systemami zewnętrznymi (księgowymi, płatniczymi, czy aukcyjnymi).

Magento charakteryzuje się przede wszystkim zarządzaniem serwisem poprzez panel administracyjny, doskonały program do handlu mobilnego. Magento posiada narzędzia i promocje marketingowe. Można ustawiać różne systemy płatności, zarządzać zamówieniami, zarządzać katalogiem i przeglądać go. Doskonały do przeglądania produktów, edytowania ich, zawiera też analizy i raporty.

Gdy mamy już wybraną platformę, musimy zastanowić się nad nazwą sklepu oraz ją wykupić. Następnym krokiem, który trzeba wykonać, to wybrać bezpieczny hosting. Firm dostarczających tę usługę jest naprawdę sporo, tak więc na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

Nie warto tracić czasu, zainwestuj i zarabiaj!

o Autorze

Aneta Łuczyńska, Biuro Obsługi Klienta www.safeserver.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader