Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Modelarstwo » Jak zacząć przygodę z modelami rc

Jak zacząć przygodę z modelami rc

autor: hobbymodel | artykuł do pobrania

zamieszczono: 02.07.2008 0:49, przeczytano razy: 4112, słów: 442


Modele zdalnie sterowane radiem lub potocznie nazywane rc stają się bardziej popularne niż kiedykolwiek i są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Możesz to zrobić latając po niebie, sunąć szybkim samochodem na jezdni lub płynąć na wodzie. Ten artykuł jest dla zupełnie początkujących i daje odpowiedź jak rozpocząć tą wspaniałą przygodę.


Modele te kontroluje się przez radio nadajniki i odbiorniki. Operator używa ręczny, szeroko pasmowy przekaźnik, aby wysłać fale radiowe do odbiornika znajdującego się w modelu. Odbiornik “odczytuje” sygnały i przekazuje je do modelu rc. Ten system zdalnego sterowania umożliwia operatorowi na bycie tak blisko modelu jak chce lub o wiele metrów dalej. Ta cecha sprawia, że czasem mamy wrażenie, że model “steruje się sam”.

Jest duża różnorodność modeli rc, jakie można kupić. Są one bez trudu dostępne w dobrych sklepach modelarskich. Możemy spotkać modele przeznaczone na drogę i terenowe, ciężarówki, jeepy, łodzie, samoloty i helikoptery. Samochody szosowe nadają się na tereny wolne od wyboi, jak chodnik, czy jezdnia. Samochody terenowe, z drugiej strony posiadają zawieszenie, które spokojnie poradzi sobie z większością nierówności na każdym terenie.

Modele rc zasilane są na dwa sposoby. Albo są elektryczne, albo zasilane na paliwo. Modele elektryczne są wyposażone w mały silnik elektryczny i ładowalne akumulatorki. Modele na paliwo posiadają mały silnik spalinowy. Paliwo z jakiego korzystają to mieszanka nitrometanu, metanolu i ropy naftowej. Wykorzystanie nitrometanu nadało tym pojazdom przydomek Nitro.

Modele elektryczne są tańsze w zakupie i łatwiejsze dla początkujących do nauki. Dzięki braku spalania paliwa podczas obsługi, modele te są wolne od niebezpieczeństwa zapalenia się. Aby cieszyć się zabawą, wszystko czego potrzebujesz to doładowanie baterii. Możesz zdecydować się na zakup modelu rc w postaci zestawu zawierającego wszystkie części potrzebne do zbudowania pojazdu. W niektórych przypadkach będziesz musiał dokupić dodatkowe akcesoria oddzielnie jak np. ładowalne akumulatory.

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z pojazdem innym niż samochód idealnym wyjściem jest model szkoleniowy w formie zabawki rc. Modele szkoleniowe np. samolotów i helikopterów często zawierają instruktaż w postaci filmu video. Ponadto takie modele są zwykle wykonane z wytrzymałej pianki plastikowych materiałów, która jest “odporna na zderzenia”. Dlatego, jeśli się dopiero uczysz latać modelem i naturalnie jak większość początkujących się rozbijesz, oszczędzisz sobie frustracji i pieniędzy na zakupie uszkodzonej części. 

To jest kilka przydatnych wskazówek dla początkujących. Zawsze jednak pomocne jest znalezienie kogoś doświadczonego, któremu temat jest nieobcy. On nauczy Cię skrótów, wskazówek dzięki którym nauczysz się szybciej nowego hobby. Możesz również sprawdzić Internet i przyłączyć się do jakiegoś klubu. A na koniec nie zapomnij, że w tym wszystkim liczy się tylko dobra zabawa. 

 

o Autorze

Autor jest pracownikiem internetowego sklepu modelarskiego
http://sklep.hobby-model.pl powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader