Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Nie tylko monety…

autor: Starci | artykuł do pobrania

zamieszczono: 04.06.2013 13:14, przeczytano razy: 725, słów: 315


Firmy numizmatyczne w Polsce coraz częściej wprowadzają do swoich sklepów nowe, niespotykane kolekcje monet i numizmatów. Jeden z najbardziej znanych przedsiębiorstw jakim jest Skarbnica Narodowa ostatnio przedstawiła nową kolekcję, która w pewnym stopniu nie jest złożona z monet…


Znaczki czy monety?

Najnowsza kolekcja składa się ze słynnych znaczków. Wszystkie są wykonane w skali 1:1 z czystego srebra. Niezwykła staranność wykonania to jedna z cech dzięki której tyle się mówi o Skarbnicy Narodowej. W tej kolekcji znajdziemy między innymi sławną Czarna Jednopensówka z 1840 roku czy szwedzki znaczek Tre Skilling Banco, którego popularność opiera się na błędzie drukarskim. Znaczki z tej kolekcji będą niezwykle łatwe do przechowywania dzięki pięknie rzeźbionej kasecie, której kształt przypomina klaser do zbierania znaczków. Nie musimy się też bać o autentyczność naszych eksponatów, gdyż przez to że kolekcja jest dostępna tylko w 5000 egzemplarzach to do każdego jest dodawany nie tylko certyfikat autentyczności ale też świadectwo własności owej kolekcji z naszym imieniem i nazwiskiem.

Klasyk filatelistyki w czystym srebrze

Jednak nie tylko te ogólne informacje skłaniają nas do zakupu. Dobre rozpoczęcie kolekcji od razu przyciągnie nasz wzrok. Otóż pierwszym egzemplarzem jest słynny Błękitny Mauritius. Był to jeden z pierwszych znaczków na świecie, stworzony specjalnie do zaproszeń na urodziny królowej Wiktorii. Grawer który je stworzył był Francuzem i stąd mamy na znaczku napis ‘Post Office’ a nie ‘Post Paid’, o co zabiegał gubernator Mauritiusa. Między innymi dlatego ten znaczek jest tak znany i pożądany wśród kolekcjonerów. Warto też wspomnieć, że oryginalny znaczek jest dostępny w tylko 12 egzemplarzach na całym świecie. Między innymi dlatego jest tak wielu chętnych na tę kolekcję. Klienci obserwujący nowe oferty proponowane przez Skarbnicę Narodową wiedzą, że regularnie wypuszczają one kolekcje nawiązujące do ikon zarówno historii jak i kultury. Ich produkty zachwycają coraz większe rzesze ludzi, nie tylko dzięki starannemu wykonaniu ale też dzięki nowoczesnym kanałom komunikacji z klientami.

o Autorze

Andrzej Korpus. Miłosnik numizmatyki.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader