Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


KolekcjonerstwoNie tylko monety…

Firmy numizmatyczne w Polsce coraz częściej wprowadzają do swoich sklepów nowe, niespotykane kolekcje monet i numizmatów. Jeden z najbardziej znanych przedsiębiorstw jakim jest Skarbnica Narodowa ostatnio przedstawiła nową kolekcję, która w pewnym stopniu nie jest złożona z monet…


Różne zastosowania replik

Na rynku można spotkać masę podróbek różnych przedmiotów, na które przeciętnego obywatela najzwyczajniej nie stać. Jednak czy zawsze zakupienie repliki będzie dobrym wyborem?Pieniądz zastępny na śląsku 1914-1924

Historia pieniądza zastępczego na Śląsku w latach 1914-1924 jet bardzo ciekawa. A numizmaty wyemitowane w tamtym okresie są bardzo cenną pamiątką zarówno dla numizmatyków jak również dla historyków. Pierwszy raz historii stał się on tak powszechnym środkiem płatniczym a emitowany był niemal we wszystkich krajach Europy. Jednak na szczególną uwagę zasługują monety zastępcze emitowane na Śląsku zarówno przez emitentów prywatnych jak i państwowych. Tylko jeden europejski kraj uchronił się przed jego wprowadzeniem, a była nim Wielka Brytania. Która do dnia dzisiejszego używa tylko i wyłącznie własnych znaków pieniężnych.


Polscy kolekcjonerzy miniaturowych wydań alkoholi

Kolekcjonowanie miniaturowych wersji alkoholi, to pomysł który narodził się już dawno. Innowacją było jednak założenie w Polsce specjalnego stowarzyszenia, a dokładniej forum, o dość długiej, jednak konkretnej nazwie - Pierwsze Oficjalne Polskie Forum Minialkoholistów Maniaków.


Kolekcjonowanie monet 2 euro

Z roku na rok kolejne państwa Europy rezygnują z własnej waluty na rzecz euro. Obecnie wspólną walutę stosuje już aż 19 państw. Monety państw członkowskich EMU mają różne rewersy (strony narodowe), a ponieważ występują też monety okolicznościowe, więc w obiegu funkcjonuje wiele wzorów monet co w sposób oczywisty zwróciło uwagę kolekcjonerów.


Perły - niekoniecznie w koronie

Dobór modelek nie jest przypadkowy, na jej złocisto - brązowej skórze perły prezentują się wyjątkowo pięknie. Naszyjnik osiąga cenę równo miliona dolarów. Nie jest to jednak rekord.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader