Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Jak skompletować sprzęt wędkarski?

Jak skompletować sprzęt wędkarski?

autor: sbart | artykuł do pobrania

zamieszczono: 11.04.2014 21:16, przeczytano razy: 801, słów: 407


Wędkarstwo cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Traktowane jest zarówno jako dyscyplina sportu, jak i zwykłe hobby, które jak mało które pozwala na zrelaksowanie się i odpoczynek nad wodą.


Jak wszyscy na pewno doskonale wiemy, do uprawiania wędkarstwa potrzebny jest odpowiedni sprzęt oraz uprawnienia, dzięki którym połów prowadzić można na wodach publicznych. O ile te drugie zdobyć jest dość łatwo – wystarczy bowiem zdać stosunkowo prosty egzamin oraz zapisać się do koła wędkarskiego – to skompletowanie sprzętu niezbędnego do tego, by oddawać się tej pasji może początkującym sprawić pewne problemy. Warto jednak zauważyć, że odwiedzając dobry sklep wędkarski, którego obsługa pomoże nam w postawieniu pierwszych kroków, na pewno uda nam się zakupić wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria.

Sprzęt wędkarski – co jest najważniejsze?

Jak nietrudno się domyśleć, najważniejsza z całego zestawu jest, rzecz jasna, wędka. Aby wybrać jednak odpowiednie wędzisko, musimy najpierw wiedzieć, jaką metodą będziemy wędkować – dla aktywnych wędkarzy najlepsza będzie wędka spinningowa, która pozwala na łowienie metodą wykorzystującą sztuczne, imitujące żywe ryby przynęty. Taka wędka jest stosunkowo krótka – ma około dwóch metrów – i lekka. Wędka do łowienia metodą spławikową jest zaś dużo dłuższa i cięższa. Najmniejszych wymiarów jest wędzisko podlodowe, którego długość nie przekracza jednego metra.

Kołowrotek – jaki wybrać?

Tu również najwięcej zależy od naszych preferencji i wędkarskich upodobań. Odwiedzając sklep wędkarski, zorientujemy się, że do wyboru mamy całe mnóstwo najróżniejszych kołowrotków. Dla początkującego wędkarza wystarczający okaże się na pewno średniej klasy kołowrotek z nieruchomą szpulą, który wykorzystać można zarówno w metodzie gruntowej, jak i spinningu. Wędki podlodowe zaś często wyposażone są w z integrowany, prosty kołowrotek. Te z ruchomą szpulą wykorzystywane są dziś zaś jedynie w wędkarstwie muchowym.

Dodatkowy osprzęt

Każdy dobry sklep wędkarski oferuje nam szeroką gamę akcesoriów wędkarskich – nie wszystkie z nich będą nam jednak potrzebne. Każdemu wędkarzowi na pewno przyda się nieprzemakalny, maskujący strój i obuwie, a także siatka, w której trzymać można złowione ryby. Odwiedzając sklep wędkarski warto także wyposażyć się w akcesoria potrzebne do naszej ulubionej metody – wszak dodatkowych spławików, przynęt, zanęt czy haczyków nigdy nie jest za wiele.

o Autorze

Karol Stopka we współpracy z Jackfishing.pl - sklep wędkarskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader