Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Fotografia » Jak wybrać fotografa na wesele

Jak wybrać fotografa na wesele

autor: gregor500 | artykuł do pobrania

zamieszczono: 06.04.2014 14:34, przeczytano razy: 471, słów: 398


W życiu wielu ludzi nadchodzi moment kiedy chcą na stałe związać się z swoją drugą połówką.Wtedy na palcu narzeczonej ląduje pierścionek zaręczynowy a zaręczona para planuje swój ślub.Aby ten dzień uwiecznić wybrać należy fotografa na wesele.


Na co zwrócić uwagę wybierają fotografa na wesele? To pytanie zadaje sobie tysiące par każdego roku. Ponieważ każdy fotograf posiada swój styl w jakim wykonuje zdjęcia na pewno należy zobaczyć jego portfolio czyli zdjęcia których jest autorem pochodzące z wcześniejszych zleceń. Osoba przeglądająca przykładowe zdjęcia fotografa oczywiście nie musi się znać na fotografii , należy po prostu ocenić czy zdjęcia nam się podobają czy nie ponieważ zdjęć w podobnym stylu możemy się spodziewać z naszego ślubu i wesela.

O wszystkie rzeczy które są dla nas niejasne należy dopytać nawet jeżeli wcześniej rozmawialiśmy na podobne tematy z innym fotografem ponieważ usługi przeważnie różnią się od siebie , a różne osoby oferujące usługę fotografowania  dysponują innymi ofertami. Drugą rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jest ilość zdjęć przekazywanych klientowi po weselu w formie cyfrowej oraz w formie drukowanej czyli album z tradycyjnie wklejanymi zdjęciami lub fotoksiążka która stała się ostatnio bardzo popularnym wyborem wśród nowożeńców.

Dlaczego fotoksiążka stała się popularna? Przede wszystkim album tradycyjny wprowadza pewne ograniczenia co do rozmieszczenia zdjęć, przeważnie jedno lub dwa zdjęcia określonego wymiaru na jedną stronę zamówionego albumu. Fotoksiążka jest w pełni elastycznym projektem wykonywanym indywidualnie co sprawia że zawsze można osiągnąć w pełni satysfakcjonujący  efekt. Na jednej stronie można zamieścić wiele zdjęć w małym rozmiarze lub ulubioną sztukę na przykład z pleneru powiększyć  na całą stronę.

 Zdjęcia w plenerze są kolejnym szczegółem wartym uzgodnienia, na przykład fakt czy mają być wykonane w dzień wesela czy w inny dzień. Wiele par decyduje się na sesję zdjęciową w plenerze w inny dzień ponieważ nie muszą rozstawać się z gośćmi weselnymi i w pełni cieszyć się z tego wyjątkowego dnia. Jednak nie wszyscy chcą zdjęć plenerowych innego dnia a głównym powodem tego jest konieczność ponownego przygotowania w szczególności pani młodej. Jednak jeżeli ma się doświadczonego fotografa czy w dzień wesela czy w inny dzień zdjęcia na pewno się udadzą i fotografia ślubna będzie stanowić wspaniałą pamiątkę dla rodziny, nowożeńców oraz ich dzieci.

o Autorze

Grzegorz Broniszewskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader