Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Fotografia » Słów kilka o studiu fotograficznym

Słów kilka o studiu fotograficznym

autor: swat | artykuł do pobrania

zamieszczono: 05.11.2014 19:22, przeczytano razy: 448, słów: 373


Gdzie powinno się mieścić studio fotograficzne? Czy lokalizacja w takim przypadku odgrywa bardzo dużą rolę? Jak duże koszta wiążą się ze stworzeniem oraz przygotowaniem takiego miejsca, aby było w pełni profesjonalne? Zapraszam do artykułu!


Dosyć często nie zdajemy sobie sprawy, iż studio fotograficzne to przede wszystkim zaplecze, wyposażenie, możliwości jakie generuje, a także profesjonaliści pracujący w takim miejscu a nie tylko atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta. Oczywiście odgrywa ona dużą rolę. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę z jednej rzeczy, mianowicie im lepsza lokalizacja, tym większe koszta. Wynajem studia w centrum dużego miasta to często bardzo kosztowna inwestycja. A gdy doliczymy jeszcze do tego zakup sprzętu, który jest niezbędnym wyposażeniem takiego studia, to kwota robi się jeszcze większa. Oczywiście możemy ograniczyć koszta prowadzonej przez nas działalności, przykładowo tworząc studio fotograficzne w piwnicy a nawet poddaszu naszego domu. Pewnie, iż  niekiedy trudniej w ten sposób zwrócić uwagę na istnienie takiej działalności, jednak największe znaczenie w walce o klienta odgrywa renoma, prestiż czy też oferta. Niemniej jednak jest to raczej doraźny środek, a nie recepta na sukces. Domowe studio nie może równać się z w pełni profesjonalnym odpowiednikiem. Z jakiego względu? Ciężko znaleźć u siebie w domu odpowiednią ilość wolnej przestrzeni.

 

Dobrym pomysłem jest wynajęcie studia gdzieś poza centrum. Tym samym mamy dostęp do w pełni profesjonalnego miejsca a jednocześnie nie płacimy wielkich kwot za wynajem. Oczywiście istotny jest w tym wypadku dogodny dojazd. Zatem musisz wciąć to pod uwagę przy wyborze studia.

 

Koszta związane z urządzeniem oraz jego otwarciem uzależnione są od kilku czynników, pierwszym z nich jest właśnie umiejscowienie i standard lokalu na jaki się decydujemy, drugim potrzeba dostosowania go do realizacji sesji zdjęciowej. Nie zapominajmy także o fakcie, jakim jest sprzęt który w takim miejscu ma się znaleźć, co za tym idzie dobrze przeanalizować taką decyzję uzasadniając czy rzeczywiście na tym etapie pracy zawodowej, studio fotograficzne jest czymś co jest nam zupełnie niezbędne. Może warto się wstrzymać i dostrzec inne bardziej atrakcyjne dla nas możliwości? Z drugiej jednak strony studio to nijako wizytówka prowadzonej przez nas działalności oraz kreowania jej w adekwatny co do tego sposób.

o Autorze

Michał Adamczyk - blogerpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader