Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Fotografia » Kilka prostych zasad dotyczących wyboru fotografa ślubnego

Kilka prostych zasad dotyczących wyboru fotografa ślubnego

autor: goodchoice | artykuł do pobrania

zamieszczono: 21.01.2014 23:35, przeczytano razy: 941, słów: 426


Jak w każdej dziedzinie, tak i w przypadku organizacji ślubu i fotografii ślubnej mamy kilka ważnych zasad, które powinniśmy spełnić, żeby być w pełni zadowoleni z tego dnia. Dzisiaj skupimy się głównie na tym, czym jest fotografia ślubna i jak należy podejść do wyboru fotografa.


Fotograf ślubny – czym się kierować przy jego wyborze?

Przede wszystkim musicoe wiedzieć, że fotograf ślubny będzie miał zawsze zarezerwowane terminy na kilka miesięcy do przodu, dlatego najlepiej zacząć szukać specjalisty nawet na rok przed planowanym ślubem. Wtedy na spokojnie będziecie mogli przeanalizować różne oferty, tak aby wybrać jak najlepiej. Przede wszystkim musicie znaleźć specjalistę, który będzie doświadczoną osobą. Fotografia ślubna to nie jest dziedzina dla amatorów. W Internecie istnieje wiele ofert, które kuszą niską ceną. Nie zawsze jest to dobry wybór. Chyba zależy Wam na tym, aby zdjęcia ślubne były perfekcyjnie wykonane? Profesjonalny i dobry fotograf ślubny zna swoją wartość.  Warto wcześniej rozeznać się w temacie i popytać innych osób o opinie o danym specjaliście. Można to zrobić na specjalnych forach internetowych. Być może któryś ze znajomych miał dobrego fotografa na swoim ślubie? Zapytać nie zaszkodzi. Jeżeli pochodzicie z większego miasta, np. z Warszawy czy Wrocławia, nie powinniście mieć większego problemu ze znalezieniem dobrego fotografa ślubnego. Jest tutaj wielu fachowców, którzy znają się na swojej pracy i posiadają rozbudowane portfolio, którym mogą pochwalić się przed potencjalnymi klientami. To bardzo ważne, gdyż właśnie po dotychczasowych dokonaniach, będziecie mogli dokładnie ocenić, czy faktycznie dana osoba pasuje stylem do tego co szukacie. Kolejną istotną kwestią jest cennik fotografii ślubnej. Zapoznajcie się z cenami u poszczególnych fotografów, bowiem w obecnych czasach to również jest ważne, jednakże pamiętajcie, żeby nie kierować się tylko i wyłącznie tym czynnikiem. Tutaj bowiem sprawa zawsze jest o wiele bardziej złożona i nie zależy tylko i wyłącznie od ceny za takie usługi. Miejcie to więc na uwadze, a wtedy możecie być pewni, że na waszym ślubie zdjęcia będzie wykonywała naprawdę doświadczona osoba, która w profesjonalny sposób uwieczni te piękne chwile.

Podpisanie umowy z fotografem ślubnym

Gdy już wybierzecie konkretnego fotografa ślubnego, koniecznie podpiszcie z nim umowę. Dzięki temu pożądany przez Was termin będzie już zarezerwowany oraz określicie warunki współpracy. W dniu ślubu będziecie spokojni, ponieważ nie będzie żadnych nieporozumień. Pamiętajcie, fotografia ślubna to nie tylko reportaż. Dlatego jeśli chcecie także sesję ślubną koniecznie ustalcie to z fotografem. Warto przetestować danego specjalistę i przed podpisaniem umowy umówić się na sesję narzeczeńską. Pozwoli Wam to określić, czy to jest dobry fotograf ślubny.

o Autorze

Michał Paszekpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader