Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Fotografia » Jak wybrać dobry aparat do 1000 zł?

Jak wybrać dobry aparat do 1000 zł?

autor: pawlitto21 | artykuł do pobrania

zamieszczono: 14.10.2013 9:49, przeczytano razy: 593, słów: 744


Kupno dobrego sprzętu i takiego z którego, będziemy w pełni zadowoleni, to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie, pośród mnogości modeli na półkach  nie wiemy czym tak naprawdę się kierować  i często powierzamy nasz zakup w ręce sprzedawcy.


 Kupno dobrego sprzętu i takiego z którego, będziemy w pełni zadowoleni, to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie, pośród mnogości modeli na półkach  nie wiemy czym tak naprawdę się kierować  i często powierzamy nasz zakup w ręce sprzedawcy, jest to duży błąd, gdyż sprzedawcy nie kierują się naszym dobrem i tym czego tak naprawdę potrzebujemy, lecz planami marketu tzn. to na czym sklep ma dobrą marżę a sprzedawca może sobie odliczyć za sprzedaż, uczciwych sprzedawców możemy w dzisiejszych czasach policzyć na palcach jednej ręki.

Jeżeli nie masz bladego pojęcia o aparatach fotograficznych , ich rodzajach a także działaniu optyki i sprzętu fotograficznego nie daj się naciągnąć sprzedawcom w marketach , sami też czasami nie mają dużego pojęcia o tym co sprzedają.

Chciałbym się podzielić swoją wiedzą na temat aparatów oraz to czym się sugerować przy ich kupnie,  jako dwu letni sprzedawca sprzętu fotograficznego mogę Państwu doradzić na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie aparatu.

Po pierwsze odpowiedz sobie na jedno najważniejsze pytanie, do czego docelowo będzie używany aparat, czy będą to jedynie podstawowe zdjęcia np. z imprezy i tzw. "sweetfocie" czy dodatkowo planujesz robić zdjęcia np ludziom ,krajobrazom,może jakieś wydarzenia sportowe??

Aparat do 1000 zł zrobi w zupełności dobre zdjęcie dla przeciętnego użytkownika tzn. jest to oczywiście kompakt czyli mały aparat, mieszczący się w kieszeni. Przeznaczony jest do zwykłych codziennych zdjęć, największym plusem jest jego wymiar.

To na co powinniśmy zwrócić uwagę przy takim sprzęcie to jakość wykonania tzn. aby nie był to zwykły tani plastik , lecz nawet jak aparat ma być troszeczkę cięższy a widzimy że użyte materiały są lepszej jakości to mamy docelową grupę aparatów które możemy wybrać.

Jaką markę wybrać?? Na pewno taką która od lat robi sprzęt fotograficzny według mnie najlepsze marki jeżeli chodzi o kompakty do 1000 zł to:

  1. Sony,
  2. Nikon,
  3. Canon,
  4. Samsung,
  5. Kodak.

Nie zwracajmy uwagę na ilość MP i zoom cyfrowy naprawdę jest to mało istotne czyste chwyty marketingowe, zwróćmy za to uwagę na obiektyw, jego zoom optyczny ,czyli czy obiektyw nie jest malutki jeżeli jest mały to zdjęcia będą słabe, im większy obiektyw tym lepiej wtedy więcej światła może dostać się do aparatu, a zdjęcia są ładniejsze, zwróćmy też uwagę na te cyferki na obiektywie np od xx-xxx mm co to jest??

Jest to kadr jaki nasz aparat potrafi uchwycić.

Zwróćmy szczególną uwagę na to jakiego producenta jest obiektyw  i poczytajmy w internecie o obiektywach danego typu, optyka bowiem jest najważniejszą rzeczą w każdym aparacie to ona przekłada nam obraz z formy analogowej na cyfrową i to jakiej jakości komponenty są użyte w wybranym modelu ma ogromne znaczenie.

Następną istotną rzeczą to karta pamięci w większości jest to karta SD i taki aparat na taką kartę też kupmy , więc jeżeli jakiś producent ma swoją dedykowaną kartę co kosztuje połowę aparatu , odpuśćmy sobie taki.

Druga rzecz to zasilanie czy jest to akumulator wbudowany, czy akumulatorki, szczerze polecam dużo bardziej akumulatorki zawsze można zabrać zapasowe i w razie czego wymienić i robić dalej zdjęcia.

Ostatnia rzecz, mamy wybranych parę modeli które nam się podobają nie kupujemy od razu aparatu.

Spisujemy wybrane modele , pierw oczywiście chodzimy po wszystkich sklepach które nas interesują , możemy spytać sprzedawcy co sądzi na temat wybranego modelu może akurat spotkamy wiarygodnego , takiego który powie nam prawdę.

Gdy mamy już parę wybranych modeli poszukajmy opini o tych modelach w internecie, następnie porównajmy opinie, kolejnym krokiem jest znalezienie zdjęć , wykonanych danym modelem aparatu, na internecie jest tego pełno, porównajmy zdjęcia z wybranych modeli i to który model lepiej odwzorowuje naturalne kolory, barwy, nasycenie, jakość zdjęć tzn ostrość.

Gdy już jesteśmy pewni wybranego modelu poszukajmy tego modelu w sklepach internetowych, niejednokrotnie cena jest niższa niż w sklepie stacjonarnym.

Podsumowując dajmy sobie trochę czasu , na zastanowienie się i kupno dobrego sprzętu abyśmy nie żałowali tego że kupiliśmy sprzęt zbyt intuicyjnie , ja swój aparat np wybierałem tydzień :).

 

o Autorze

Paweł Gajda - Grafik Komputerowy , fotograf, sprzedawca.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

1.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader