Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Fotografia » Fotografia ślubna w pigułce

Fotografia ślubna w pigułce

autor: administracja | artykuł do pobrania

zamieszczono: 27.05.2014 16:50, przeczytano razy: 479, słów: 324


Fotografia ślubna nie jest łatwą branżą. Aby wykonać profesjonalne zdjęcia ślubne należy posiadać odpowiedni sprzęt fotograficzny, oświetleniowy, program do obróbki zdjęć oraz oczywiście umiejętności. W niniejszym artykule poznasz praktyczne wskazówki dot. fotografii ślubnej.


Fotografia ślubna składa się kilku etapów produkcyjnych:

  • reportaż ślubny
  • plener ślubny
  • obróbka zdjęć
  • wywoływanie zdjęć
  • fotoalbum lub fotoksiążka

Reportaż ślubny zaczyna się w domu Pani i Pana Młodego. Fotografuje się przygotowania i błogosławieństwo rodziców. Następnie należy wykonać zdjęcia w kościele i na sali. Ważne jest aby zrobić zdjęcie grupowe wszystkich gości i koniecznie zdjęcie Pary Młodej ze świadkami. Dobrze jest wykonać te zdjęcia pod kościołem, gdyż nie wszyscy goście zaproszeni na ślub pójdą na wesele.

Profesjonalny fotograf ślubny oprócz lustrzanki posiada wymienne obiektywy, statyw i lampy. Oświetlenie warto zabrać zarówno na reportaż ślubny jak i na plener ślubny. Dzięki temu fotograf może wykonać zdjęcia w ciekawych pomieszczeniach, np. w zamku, teatrze, czy innym stylowym budynku. Nierzadko zdarza się, że na plener ślubny fotograf bierze ze sobą różne rekwizyty: różowe okulary, lizaki w kształcie serca itp. Warto zastanowić się więc co ze sobą zabrać, aby zdjęcia były wyjątkowe i ciekawe. Podczas robienia zdjęć w plenerze przydaje się białe prześcieradło, które można rozłożyć pod panią młodą np. na trawie. Dzięki temu biała suknia pozostaje czysta przez całą sesję zdjęciową. Zabrudzona suknia prezentuje się na zdjęciach nieładnie, dlatego warto o nią zadbać na sesji.

Kolejnym etapem jest retusz zdjęć. Tutaj fotograf ślubny może pokazać swoje umiejętności: poprawić koloryt skóry, usunąć niedoskonałości twarzy, dodać filtry korygujące barwę zdjęcia itd. Niestety niektórzy fotografowie przesadzają z tymi poprawkami, co w efekcie daje efekt nienaturalny, sztuczny i nieprzyjemny. Tak więc dobrze wykonane zdjęcia i ładna obróbka to jest to co charakteryzuje profesjonalistów. Następnie, do fotografa należy zaprojektowanie fotoalbumu lub fotoksiążki i oddanie jej do druku.

o Autorze

Ewa Poniewska - AtrakcyjnyFotograf.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader