Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Fotografia » Fotograf Ślubny - jak długo pracuje w dniu ślubu

Fotograf Ślubny - jak długo pracuje w dniu ślubu

autor: grupamsf | artykuł do pobrania

zamieszczono: 31.01.2014 16:59, przeczytano razy: 443, słów: 305


Każdy z nas był przynajmniej raz w życiu na weselu i widział, jak pracuje fotograf ślubny. Można podczas uroczystości zaobserwować, że na realizację zlecenia fotograf ślubny poświęca od ośmiu do dwunastu godzin. W rzeczywistości jednak fotografia ślubna wymaga znacznie więcej czasu.


Fotograf ślubny pracuje przez cały weekend

Pierwszą kwestią, którą wartą warto rozważyć jest fakt, że fotograf ślubny nie pracuje tylko w sobotę, w każde zlecenie jest bowiem zaangażowany przez cały weekend, choć na pierwszy rzut oka może nie wydawać się to oczywiste. Fotografia ślubna jest najczęściej wykonywana od maja do października. W tym okresie fotograf ślubny nie może pozwolić sobie na wyjście na imprezę, czy zarwanie nocy w piątek, na początku weekendu, ponieważ wie, że w sobotę z samego rana musi wstać wypoczęty przed całodniową pracą. Sobota to dzień w całości zarezerwowany na realizację zlecenia. Choć fotograf ślubny do pracy wyrusza około południa, poranek spędza na myciu samochodu, sprawdzaniu sprzętu, przygotowaniu stroju, itp. Na koniec warto zaznaczyć, że fotograf ślubny z wesela wychodzi około godziny drugiej w nocy, więc kładzie się spać między trzecią, a piątą nad ranem w zależności od tego, jak daleką drogę powrotną musiał przebyć. Niedziela zatem jest w większości poświęcana na sen, zgrywanie i tworzenie kopii zapasowej zdjęć.

Co fotograf ślubny robi po ślubie?

Po ślubie danej pary młodej fotograf ślubny ma przed sobą jeszcze dwa zadania do wykonania. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie z tą parą sesji plenerowej, która trwa od trzech do ośmiu godzin, w zależności od lokalizacji miejsca, w którym wykonywane będą zdjęcia ślubne. Drugim zaś zadaniem, które dzieli się z kolei na dwa etapy jest obróbka zdjęć. Pierwszy etap polega na zgraniu zdjęć z kart, a następnie na obróbce cyfrowej wszystkich zdjęć. Drugi etap polega na przygotowaniu albumów ślubnych, odbitek, fotoksiążek i innych produktów, które ostatecznie otrzyma para młoda.

o Autorze

Autorem artykułu jest Marcin Syskapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader