Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Fotografia » Czy fotografia jest kluczem do dobrej reklamy?

Czy fotografia jest kluczem do dobrej reklamy?

autor: swat | artykuł do pobrania

zamieszczono: 29.04.2014 16:36, przeczytano razy: 476, słów: 377


Wyobrażasz sobie, iż obecnie musiałbyś przeglądać na przykład gazetki promocyjne bez fotografii produktowej? Z całą pewnością nie, a kiedyś tak przecież było. Współcześnie fotografia reklamowa jest domeną, która zdecydowanie zyskała na popularności rozpatrując ostatnie lata


Fotografia reklamowa a wielkość miasta

Oczywiście, że znaczenie fotografii reklamowej ma swoje przełożenie na wielkość miasta. Duże metropolia charakteryzują się dużym rynkiem zbytu. Stąd szczególnie duża tutaj konkurencja. Weźmy pod uwagę chociażby Wrocław, który posiada na swoim terenie dużo wartych uwagi agencji, które zajmują się fotografią reklamową i zabiegają o wyjątkowo niezły image reklamowanych artykułów, jakie sprzedawane są w marketach. Wszak to jest zwyczajne, że zdaniem większości konsumentów będzie miał znaczenie w zasadzie wizerunek danej usługi i w sytuacji, gdy jest on profesjonalnie pokazany na zdjęciu, to bez dwóch zdań skłania do zakupu.

Fotografia w reklamie a etyka

W wielu przypadkach fotografia produktów stosuje rozmaite sztuczki, aczkolwiek rzadko przydarzają się przypadki, kiedy faktycznie w pewien sposób okłamuje się klienta. Co prawda chodzi o jak najbardziej optymalne zilustrowanie konkretnego artykułu, lecz nie zaleca się tutaj stosować takie praktyki, które w różny sposób mogą wprowadzać w błąd klientów zastanawiających się nad nabyciem, przykładowo aparatu telefonicznego czy netbooka. Takie kwestie są szczególnie kluczowe. Markę zdobywa się w gruncie rzeczy na rzetelności i fotografia powinna demonstrować najbardziej cenne cechy artykułów bez zbędnego kitowania na detalach, bowiem następnie delikwent może się silnie zaskoczyć rozpakowując paczkę od kuriera i zauważając w środku zupełnie niezgodny towar. To wszystko znaczy jedynie o takim sklepie, który po takie ciemne procedury sięga.

Czy fotograf powinien kierować się etyką?

Dobry fotograf również nie powinien pozwolić sobie na tego typu zagrania, aczkolwiek kwestia etyki to dość śliski i ciężki do jednoznacznego określenia temat. W końcu każdy fotograf chce zarabiać na swojej pracy, a nie każdy ma taką możliwość i swobodę działania, że może wręcz przebierać w ofertach i wybierać jedynie te, które spełniają jego oczekiwania i rozwijają artystycznie. Dzisiejszy rynek jest tak bardzo konkurencyjny, że nie można sobie pozwolić na pewnego rodzaju nonszalancję dotyczącą selekcji zleceń. Dlatego też większość fotografów, zwłaszcza tych początkujących godzi się na wszelkie zamysły potencjalnych klientów.

o Autorze

Michał Adamczyk - pasjonat fotografiipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader