Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » DTP - co to oznacza?

DTP - co to oznacza?

autor: peggybrown190 | artykuł do pobrania

zamieszczono: 27.02.2013 15:44, przeczytano razy: 1088, słów: 345


Obecnie sporo osób jest wręcz uzależnionych od komputera. Jest to całkowicie naturalne, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że to nowoczesne urządzenie, na jakim można dokonywać trudnych obliczeń...


...prosto formatować tekst, wykonywać interesujące animacje czy też kontaktować się z ludźmi, którzy przebywają na innym końcu świata. W związku z tym określenie DTP, czyli Desktop Publishing, nikogo nie dziwi. Co ono znaczy?

DTP to nic innego, jak wykonywanie za pomocą komputera dowolnych treści, jakie później zostaną przekazane do druku poligraficznego i tą samą metodą będą kopiowane. To komfortowe rozwiązanie, dlatego szkolenia DTP to dobra inwestycja. Pojęcie DTP można na polski przełożyć, jako "publikowanie zza biurka". Jednakże DTP to nie jedynie robienie na komputerze szkiców ulotek, plakatów czy pozostałych rzeczy, jakie potem mają być wydrukowane. To zarządzanie całym procesem drukowania, też sterowanie komputerowo maszynami drukarskimi, co w nowoczesnej technologii nie nastręcza dużych problemów, a ułatwia druk i kierowanie procesem. To sprawia, że kursy DTP to dobrze widziana pozycja w CV.

Ważne jest także, że szkolenia DTP to mały wydatek. Komputer w tej sytuacji jest również urządzeniem, które służy do zarządzania pracą w grupie osób, jakie biorą udział w całym procesie działania. Dzisiaj wyrażenia Desktop Publishing używa się również w odniesieniu do wykonywania różnych materiałów, które nie będą udostępniane w wersji papierowej, lecz tylko w wersji cyfrowej, co jest tańsze i nawet korzystne dla środowiska. Desktop Publishing to nie jedynie operowanie obrazem oraz tekstem, który ma się pojawić na papierze lub w wersji cyfrowej. To również sposób przygotowywania opakowania, na którym nie będzie się pojawiał jakikolwiek tekst bądź obraz, i form, jakie są wykrawane z tworzyw, takich jak papier.

Więc DTP jest nadzwyczajnie bogatym wyrażeniem, a szkolenie DTP to oferta wielu firm szkoleniowych. Potwierdza to jedynie absolutną komputeryzację współczesnego społeczeństwa, co można widzieć zarówno na bazie korzystnych, jak i negatywnych skutków. Mimo wszystko zaawansowane programy komputerowe w znaczącej mierze upraszczają zadanie ludziom w różnych dziedzinach.

o Autorze

Peggy Brownpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader