Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Co zrobić gdy nauka gry na gitarze nie wychodzi?

Co zrobić gdy nauka gry na gitarze nie wychodzi?

autor: gamcod | artykuł do pobrania

zamieszczono: 07.11.2012 23:35, przeczytano razy: 1187, słów: 399


Nauka gry na gitarze z pewnością nie trwa 4 tygodnie, ale również nie jest tak zajmująca jak niektórzy sobie wyobrażają. Pokażę wiele podstawowych reguł, jakie mają wpływ na to czy wysiłekktóry inwestujesz w naukę na gitarze daje znaczne, widoczne z dnia na dzień rezultaty.


Patrząc na 13 czy 17 latków ćwiczących dopiero 4 lata, a "wiosłujących" szybciej niż dźwięk, a z drugiej strony  grupy gitarzystów, które grają już od 20 lat, a nawet nie zbliżają się sprawnością do wymienionych małolatów rodzi się myśl – jaka jest różnica w metodologi praktyki między jednymi a drugimi.

Pozwolisz, że podzielę się 3 mega ważnymi prawami, jaki mi personalnie niesamowicie polepszyły skuteczność grania. Oto kilka porad, aby nauka gry na gitarze była łatwiejsza.

Nie graj tego co już umiesz!

To bardzo istotny punkt. Olbrzymia ilość gitarzystów w czasie "ćwiczenia" znaczącą część czasu poświęca na ćwiczenie tego co już umie. Fajne piosenki i chwyty gitarowe, które juz potrafią, ulubione zagrywki czy solówki itp.

Jak sądzisz, ile się uczysz, jak praktykujesz to co już potrafisz? NICZEGO! O ile jest na to miejsce jako czynnik przyjemności z grania i motywowania do dalszej nauki na gitarze to z punktu widzenia techniki jest to bez sensu.

Niewłaściwe ćwiczenia

Twoje rezultaty są proporcjonalne do efektywności ćwiczeń, które stosujesz. Jest to temat rzeka, lecz zapamiętaj przynajmniej to, że potrzebujesz pracować nad kilkoma (przynajmniej dwoma) askektami naraz.

Pamiętam jak miałem kłopot, bo moje ćwiczenia szybkiego kostkowania nie dawało żadnych wyników. Okazało się, że dodanie równoległego ćwiczenia legato "odblokowało" z pozoru mało związane szybkie kostkowanie i przyspieszyło.

Nie jesteś systematyczny

To różnież niezwykle istotny punkt. Nauka gry na gitarze to proces, a nie pojedyncza czynność.

Tę regułę zaobserwowałem także w mojej własnej drodze z gitarą. Kiedy zaplanowałem codzienne praktykowanie określonego ćwiczenia wyniki zaczęły być widoczne z dnia na dzień. (wcześniej ćwiczyłem skokami – np. przez tydzień każdego dnia potem 2 dni przerwy, potem kilka grania, kolejna przerwa itp).

Mam nadzieję, że będziesz stosował wspomniane wyżej trzy zasady. Ich skuteczność jest potwierdzona doświadczeniem. Najlepiej wprowadzać zmiany stopniowo, więc zamiast zmieniać wszystko  w jednej chwili, przyjrzyj się temu co teraz ćwiczysz i pomyśl jak to zmodyfykować, aby zgadzało się z poznanymi właśnie zasadami.

W zależności ile poświęcasz dziennie na ćwiczenia, powinieneś zauważyć znaczące rezultaty już po 1 czy 2 tygodniach, a po miesiącu powinna być zauważalna naprawdę dużo przemiana.
o Autorze

Szymon Zeifert prowadzi blog gitarowy pod adresem www.chwycgryf.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader