Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Hobby » Akcesoria myśliwskie

Akcesoria myśliwskie

autor: mipel | artykuł do pobrania

zamieszczono: 06.06.2012 13:48, przeczytano razy: 1040, słów: 357


Wśród nas jest mnóstwo miłośników ciekawostek technicznych. Nie ma tutaj reguły mówiącej, że ta pasja jest zarezerwowana tylko dla specjalistów z branży IT. I sklepikarze, i marketingowcy, ale i miłośnicy polowań lubią wykorzystywać nowe osiągnięcia technologiczne.


W światku myśliwych niezwykle duże znaczenie posiada oprzyrządowanie optyczne, bo nie tylko, że jest gadżetem dla dużych chłopców, ale również zdecydowanie upraszczają czynność łowiectwa. Osprzęt optyczny wcale nie jest zarezerwowany jedynie tym, którzy nie cieszą się już najlepszym okiem – patrząc na foldery producentów znajdziemy tam najróżniejsze artykuły – fotopułapki, lunety obserwacyjne, latarki myśliwskie, itd.. Jak więc widać wybór jest równie ogromny, co późniejsze jego zastosowania.
Opisując ów artykuły w kilku zdaniach, należy zacząć od ich umownego rozdziału na osprzęt fotograficzny i na osprzęt optyczny-celowniczy.


Wśród sprzętów fotograficznych należy wymienić fotopułapki, kamery na broń, czy również noktowizory. Wydaje się, że najbardziej interesujące z tego zestawu są fotopułapki. Działają one na zasadzie podobnej do zwykłych aparatów fotograficznych. Ułatwiają tropienie prawdopodobnie nawet lepiej miłośnikom podglądania zwierząt niż myśliwym. Fotopułapka rejestruje zróżnicowane dane – obraz, ale również czynniki atomosferyczne, datę i godzinę – dzięki temu jest idealnym pomocnikiem również dla przytodników. W sklepach dostępne są również przeróżne akcesoria, które rozwijają zdolności fotopułapki. Kolejnym interesującym narzędziem są noktowizory - służą one wieczornemu obserwowaniu przyrody. Mogą być przydatne tak w łowiectwie, jak i w czasie obserwacji.


Sprzęt celowniczy to w pierwszej kolejności lunety celownicze, celowniki optyczne, kolimatory, lasery do kalibracji broni itp. Lunety celownicze to artykuł pomagający wycelować łowcom w cel tak w dzień, jak i w nocy. Lunety niejako ułatwiają zniwelować odległość i przekroczyć granice tkwiące w zdolności naszych oczu. Sprzęt optyczny świetnie się sprawdzi także wśród pasjonatów interesujących się jedynie obserwowaniem zwierząt.


Dodatkowo warto wspomnieć o latarkach, które wyraźnie ułatwiają łowy w późnych godzinach czy pochmurne dni w głębi lasów.
Tak więc współczesny łowca to już nie szlachcic z sumiastym wąsiskiem i dubeltówką, ale również pasjonat innowacji i gadżeciarz.

o Autorze

Michał Peltner - miłośnik przyrody, sportu i podróży.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader