Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Zostań księgowym i załóż własne biuro rachunkowe

Zostań księgowym i załóż własne biuro rachunkowe

autor: marekkowalski390 | artykuł do pobrania

zamieszczono: 23.01.2013 8:42, przeczytano razy: 1028, słów: 343


Po księgowości ma się naprawdę szerokie perspektywy działania i znalezienie dobrze płatnej pracy jest nawet nie kwestią czasu, ponieważ popyt na usługi księgowe jest bardzo duży. 


Jedną z możliwości jest zdecydowanie się na specjalne kursy księgowe, dzięki którym będzie można uzyskać niezbędne kwalifikacje do pracy w księgowości. Dzisiaj wiele firm szkoleniowych ma je w swojej ofercie, więc nie powinno się mieć większych trudności ze znalezieniem czegoś nawet w mniejszych miejscowościach. Dodatkowo dobry kurs księgowości nie powinien kosztować dużo – zazwyczaj całość nie przekracza 1 500 złotych.                                                                                                                                                 

Po zakończeniu kursu można albo zacząć szukać zatrudnienia w firmach, albo też założyć własną. Gdy pod uwagę brana jest ta druga możliwość, najczęściej chodzi o biuro rachunkowe.

Własna firma – lepsze zyski

Prowadzenie własnego biznesu naturalnie nigdy do najprostszych nie należy, dlatego też nawet posiadając pewny fach w ręce, trzeba przygotować dokładny biznesplan i zachęcić do siebie klientów. Z usług biur rachunkowych korzystają przede wszystkim małe firmy i osoby prowadzące samodzielną działalność gospodarczą. W okresie rozliczeń z fiskusem dodatkowo są to osoby prywatne, które chciałyby uzyskać szczegółowo i prawidłowo wypełniony PIT. 

Posiadanie firmy ma sporo zalet, najważniejszą z nich jest naturalnie bycie swoim własnym szefem, a także możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy niż na podrzędnym stanowisku. To powoduje, że wiele księgowych wybiera dla siebie właśnie taką drogę, zwłaszcza że popyt na ich usługi jest stale wysoki i nowe firmy w branży nie mają raczej problemów ze znalezieniem klientów. 

Wykształcenie i doszkalanie

Żeby móc efektywnie prowadzić działalność, trzeba, jak zostało to wcześniej wspomniane, posiadać oczywiście odpowiednie wykształcenie. Wystarczy kurs księgowości. Niemniej jednak nie on sam będzie pomocny, ponieważ kursy księgowe chociaż często kompleksowe, nie zaopatrzą we wszystkie wiadomości. Chcąc zatem być ekspertem od księgowania, trzeba stale się doszkalać i zdobywać nowe wiadomości. Patrząc jednak na zyski generowane przez biura rachunkowe, naprawdę warto.

o Autorze

Marek Kowalskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader