Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Zaniżone odszkodowanie

autor: odkupimyszkody | artykuł do pobrania

zamieszczono: 26.05.2014 19:34, przeczytano razy: 612, słów: 413


W Polsce, tak jak w większości państw świata prawo nakłada na właścicieli samochodów wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Co, jeśli ubezpieczalnia nie wypłaci tyle, ile na prawdę nam się należy?


To właśnie to ubezpieczenie ma za zadanie ochronę innych użytkowników dróg w przypadku gdy z winy ubezpieczonego ktoś dozna szkody. Wszystko wydaje się proste i szybkie w załatwieniu. Gdy ktoś spowoduje stłuczkę lub wypadek, udajemy się do jego ubezpieczyciela, który ma obowiązek całkowitego pokrycia strat, jakie zostały spowodowane przez to zdarzenie. Niestety to tylko teoria, praktyka wygląda nieco inaczej. O ile faktycznie nikt nie powinien mieć kłopotów z uzyskaniem zadośćuczynienia, o tyle jego wysokość pozostawia wiele do życzenia.

Firmy ubezpieczeniowe nagminnie wypłacająodkupim zaniżone odszkodowanie, które nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z usunięciem szkody. Ponieważ te praktyki stały się nagminne, rozwiną się rynek usług firm, które oferują swoją pomoc w dochodzeniu swoich praw. Zapewniają one kompleksową obsługę osobom, które się do nich zgłaszają a wynagrodzenie, jakie naliczają, stanowi pewien procent uzyskanego przez nie odszkodowania. Taki system powoduje, że osoby zgłaszające się po pomoc, mają pewność pełnego zaangażowania w ich sprawy, gdyż im wyższe zadośćuczynienie wywalczone dla klienta, tym większy zarobek dla firmy pomagającej w jego uzyskaniu.

Kiedy doznamy szkody wynikającej z kolizji drogowej, chcemy jak najszybciej naprawić uszkodzenia, jakie zostały spowodowane. W tym celu niezbędne są nam pieniądze. Oczywiście każdy z nas liczy na szybką wypłatę odszkodowania, które pozwoli na wykonanie niezbędnych napraw. I o ile faktycznie odszkodowanie zazwyczaj otrzymujemy w stosunkowo krótkim czasie, o tyle niestety często nie jest one adekwatne do poniesionych strat.

Zbyt niskie odszkodowanie przyznane przez firmę ubezpieczeniową nie jest niczym nowym. Można wręcz stwierdzić, że stało się to nagminną praktyką towarzystw ubezpieczeniowych. Korzystają one na tym, że dochodzenie swoich praw przez poszkodowanych jest procesem długim i kosztowny. Sprawa sądowa może ciągnąć się nawet kilka lat a pozywający firmę ubezpieczeniową musi pokryć koszty sprawy sądowej, wykonać ekspertyzę oraz opłacić prawnika. Do tej pory większość osób rezygnowała więc z tej możliwości, na czym bazowały firmy ubezpieczeniowe. Jednak ostatnie czasy to zmiana sił w tym zakresie. Firmy specjalizujące się z w dochodzeniu należnych odszkodowań są w stanie coraz skuteczniej walczyć o prawa swoich klientów, a ich działania w większości przypadków kończą się sukcesem i wypłatą należnego zadośćuczynienia.

o Autorze

Krzysztof Langner - Niezależny rzeczoznawca samochodowy PZM-ot z 13-sto letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeń. Ekspert w tematyce likwidacji szkód. Moje liczne kwalifikacje i licencje potwierdzają moją rzetelność.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader