Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Ubezpieczenia na życie

autor: darteye | artykuł do pobrania

zamieszczono: 06.10.2013 12:02, przeczytano razy: 841, słów: 374


Ubezpieczenia oszczędnościowe stanowią obok ubezpieczeń komunikacyjnych AC, OC coraz większą grupę rejestrowaną w Regionalnych Centrach Ubezpieczeń. Czym zatem jest ta grupa ubezpieczeń, polis oszczędnościowych?


Ubezpieczenia oszczędnościowe stanowią obok ubezpieczeń komunikacyjnych AC, OC coraz większą grupę rejestrowaną w Regionalnych Centrach Ubezpieczeń. Czym zatem jest ta grupa ubezpieczeń, polis oszczędnościowych? Ubezpieczenia te mają w gruncie rzeczy zminimalizowaną ochronę i w zależności od przyjętych warunków umowy, wypłata oszczędności następuje w sytuacjach:


- określony w polisie okres ubezpieczenia kończy się
- kiedy rozwiążemy umowę w trakcie jej obowiązywania
- z powodu śmierci ubezpieczonego, (gdy umowa jest jeszcze ważna)


Przy zawieraniu tego typu umowy obowiązują was podobne zasady jak w przypadku każdych innych ubezpieczeń i jak inne ubezpieczenia to również jest dostosowane do potrzeb i możliwości klienta. W ubezpieczeniu oszczędnościowym funkcjonują także umowy dodatkowe, jak ubezpieczenia na życie rozszerzające zakres waszej ochrony. Okres, na jaki zawierane są takie ubezpieczenia wybierany jest w zależności od waszych potrzeb. Dużą grupę stanowią ubezpieczenia zawierane na bardzo długi okres podawany w latach do ukończenia określonego z góry wieku, bądź osiągnięcia wieku emerytalnego. Firmy (towarzystwa) ubezpieczeniowe określają minimalne wysokości składek ubezpieczeniowych, jednak wysokość tej kwoty jest zupełnie dowolna i macie swobodę do jej określania.


W ubezpieczeniach typu oszczędnościowego suma ubezpieczeniowa tak po prawdzie nie istnieje, z tego względu, że przy określaniu wartości świadczenia, bierzemy tylko pod uwagę wartość polisy – ważniejsza jest wysokość środków pieniężnych zgromadzonych na indywidualnym koncie ubezpieczonego. Jeżeli z powodu nieszczęśliwego przypadku śmierci klienta jeszcze w trakcie trwania umowy, osobie uposażonej wypłacana jest aktualna wartość polisy powiększona dodatkowo od 10 do 20 % tudzież suma wypłaconych składek. W momencie zerwana umowy ubezpieczenia oszczędnościowego bądź, gdy umowa dobiegnie końca, klient otrzymuje pełną wartość polisy. Należy jednak tutaj nadmienić, że towarzystwa ubezpieczające was stosują potrącenia w przypadku zerwania umowy podczas jej trwania, a wysokość potrąceń ustalana jest procentowo. Decydując się na wybór towarzystwa, u którego wniesiecie swoją polisę warto zasięgnąć opinii z różnych źródeł, oraz czytać dokładnie warunki określające ubezpieczenie, zwłaszcza w czasie nieprzewidzianych okoliczności życiowych.

o Autorze

Lucjan Brychcypowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader