Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Sprzedaż szkody z OC

autor: odkupimyszkody | artykuł do pobrania

zamieszczono: 26.05.2014 19:40, przeczytano razy: 441, słów: 420


Dziś można sprzedać właściwie wszystko. Nawet długi stanowią atrakcyjny towar dla firm windykacyjnych specjalizujących się w egzekwowaniu należności.


Dlaczego więc firmy zajmujące się walką o należne odszkodowania nie miałyby wprowadzić oferty, której celem byłoby odkupienie szkody? Zaniżanie należnych odszkodowań stało się prawdziwą plagą a osoby poszkodowane, którym przysługuje pełne zadośćuczynienie muszą zmagać się z potężnymi korporacjami. W tej nierównej walce jest sens, ale oczekiwanie na efekty i konieczności poniesienie wielu wydatków z tym związanych skutecznie zniechęca do podejmowania walki. Dokładnie tak jak ma to miejsce z długami, które próbują odzyskać wierzyciele.

Firmie specjalizującej się w takiej działalności jest o wiele łatwiej walczyć o należne pieniądze i mogą te działania prowadzić szybciej oraz znacznie niższym kosztem. Oferują one wypłatę zdecydowanej większości sumy będącej różnicą między wypłaconym a należnym odszkodowaniem w zamian za cesję praw do ubiegania się o godziwe odszkodowanie. W ten sposób właśnie każda osoba niesprawiedliwie potraktowana przez ubezpieczyciela może uzyskać należne jej pieniądze w kilka godzin. A sprawą wyegzekwowania uczciwego zadośćuczynienia zajmą się specjaliści z tej dziedziny. 

Ubezpieczenie OC ma na celu ochronę osób, którym ubezpieczony wyrządzi szkodę poprzez zdarzenie objęte ubezpieczeniem. Ubezpieczyciel jest zobowiązany do naprawienia szkody w sposób całkowity. Niestety w praktyce wygląda to nieco inaczej. Coraz częściej okazuje się, że chcąc odzyskać pełną sumę pieniędzy wydanych na usunięcie szkody, konieczne jest podjęcie działań niestandardowych. Za każdym razem, kiedy firmy ubezpieczeniowe zaniżają odszkodowanie, osoba pokrzywdzona musi dochodzić swoich racji przed sądem. To oczywiście wiąże się z wieloma niedogodnościami, upływem czasu oraz inwestycją nie małych pieniędzy. Od kilku lat na naszym rynku działają firmy specjalizujące się w dochodzeniu odszkodowań. Z biegiem czasu ich skuteczność była coraz wyższa. Dziś opanowały działania w tym zakresie do tego stopnia, że nie tylko pomagają poszkodowanym dochodzić swoich racji, ale proponują też sprzedaż szkody z OC. To nic innego jak wypłata pieniędzy poszkodowanemu w zamian za przekazanie praw związanych z dochodzeniem należności od ubezpieczyciela. Osobie poszkodowanej zapewnia to możliwość otrzymania spornej sumy nawet w kilka godzin po zawarciu umowy. Dalszy los postępowania nie ciąży poszkodowanemu. Uzyskanie należności od ubezpieczyciela staje się od tego momentu zmartwieniem firmy, która odkupiła od niego szkodę.

o Autorze

Krzysztof Langner - Niezależny rzeczoznawca samochodowy PZM-ot z 13-sto letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeń. Ekspert w tematyce likwidacji szkód. Moje liczne kwalifikacje i licencje potwierdzają moją rzetelność.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader