Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Ubezpieczenia » Odszkodowanie powypadkowe w Anglii

Odszkodowanie powypadkowe w Anglii

autor: sosbphc | artykuł do pobrania

zamieszczono: 05.06.2014 21:53, przeczytano razy: 504, słów: 305


Teoretycznie wszyscy wiemy, że ulegając wypadkowi w Polsce czy zagranicą, w skutek, którego doznajemy trwałej kontuzji lub uszczerbku zdrowia, należy nam się odpowiednie odszkodowanie od Towarzystwa Ubezpieczeniowego.


Jeśli przytrafi nam się wypadek, specjaliści na podstawie tabeli uszczerbku obliczają kwotę należnego nam odszkodowania, również odszkodowania w uk. Tabela nie jest jednak jedynym i ostatecznym kryterium. Ważna jest również opinia komisji lekarskiej oraz dokumentacja wypadku i choroby pokrzywdzonego. Ważne jest, aby przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i tabelą odszkodowań firmy ubezpieczeniowej. Należy jej szukać w Ogólnych postanowieniach umowy. Jest ona istotna, ponieważ to ona określa procentowy udział naszego uszczerbku na zdrowiu, a co za tym idzie wysokość należnego nam odszkodowania. Pamiętajmy, aby szczególną uwagę zwrócić na warunki umowy dotyczącej takiej kwestii, jak odszkodowanie w uk.

Nie należy poddawać się po pierwszym niekorzystnym dla nas rozsądzeniu sprawy. Jeśli przyznana nam kwota odszkodowania nas nie zadowala, możemy odwoływać się od decyzji i zażądać ponownego rozpatrzenia sprawy. Jeśli wypadek dotyczy kwestii, takich jak odszkodowania powypadkowe anglia, najlepiej zgłosić się po pomoc do specjalistów.

Pamiętajmy, że bez znaczenia jest wielkość doznanego urazu. Jeśli złamiemy rękę, nogę lub chociażby mały palec, należy nam się odszkodowanie. Nie ważne czy wypadek wydarzył się w Polsce, czy też należy nam się odszkodowanie uk. O odszkodowanie musimy ubiegać się również chociażby przy popularnych skręceniach czy zwichnięciach. Przy określeniu uszczerbku na zdrowiu zapewne spotkamy się z podziałem na kciuk, palec serdeczny i pozostałe. Następnie wskazane zostaną najróżniejsze urazy palców. Każdy z nich ma przyporządkowany odpowiedni procent, z którego obliczana jest należna nam kwota odszkodowania. Ważne, aby znać swoje prawa, jeśli przydarzył nam się nieszczęśliwy wypadek, dbajmy o to, aby odzyskać należne odszkodowania z Polski czy też odszkodowania anglia.

o Autorze

Odszkodowania powypadkowe anglia - SOS-BPHC, Łukasz Kaziemierczakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader