Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Ubezpieczenia » Dlaczego kierowcy tracą nie porównując cen OC?

Dlaczego kierowcy tracą nie porównując cen OC?

autor: rankomatos | artykuł do pobrania

zamieszczono: 05.08.2013 9:53, przeczytano razy: 515, słów: 330


Ubezpieczenie OC zawieramy na okres jednego roku. Jednak wielu kierowców nie zastanawia się nad wyborem towarzystwa kiedy polisa dobiega końca i po prostu odnawia stare ubezpieczenie, najczęściej tracąc na tym.


Średnio 8 na 10 kierowców aktualną polisę odnowi, nie zastanawiając się nawet nad poszukaniem tańszej oferty. Wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli raz kupiło się w firmie X tanią polisę – zawsze już tak będzie, a to największy błąd. Stawki i taryfy na podstawie, których są one określane mogą zmieniać się nawet kilka razy w ciągu roku, a to oznacza, że jeśli sprawdzimy ofertę dla naszego samochodu w czerwcu i we wrześniu to może się okazać, że ceny różnią się diametralnie. W każdym towarzystwie jest tzw. dział aktuariatu, który na bieżąco przelicza, ustala i sprawdza jakie stawki można zaproponować aby oferta była atrakcyjna dla klientów, a firmie przyniosły zysk. Wszędzie jest tak samo i może się okazać, że za rok oferta, która była najlepsza, wypada najgorzej na tle innych ubezpieczycieli. Bardzo pomocna jest porównywarka ubezpieczeń, dzięki której można sprawdzić aktualne stawo na polisy OC w kilkunastu towarzystwach naraz. Może wydawać się to mało opłacalne, wiele osób pomyśli, że ceny tego samego ubezpieczenia nie będą się znacznie różnić i tu popełniany jest kolejny błąd. Przy wykonaniu kalkulacji dla 13-letniego volkswagena golfa, którego kierowcą jest mężczyzna w wieku 40 lat posiadającego 50% zniżki na OC, okazuje się, że rozbieżność cen jest znaczna. Różnica wynosiła 500 zł, między ofertą najtańszą i najdroższą z podkreśleniem, że wszystkie sprawdzane towarzystwa przedstawiły dokładnie ten sam zakres ubezpieczenia. W przypadku skorzystania w jednym roku z najtańszego OC, trzeba zawsze pamiętać, że jest to oferta dla danego samochodu, w danym okresie roku i dla danych zniżek.

Nie należy zapominać również o tym, że znaczenie ma również ilość towarzystw jakie można sprawdzić w jednej porównywarce ubezpieczeń. Im więcej, tym lepiej.

o Autorze

Artykuł został napisany przez Magdalenę Drozd – agenta ubezpieczeniowego, pracującego w porównywarce ubezpieczeń rankomat.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader