Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Ubezpieczenia » 4 sposoby na tanią polisę OC AC

4 sposoby na tanią polisę OC AC

autor: rankomatos | artykuł do pobrania

zamieszczono: 05.08.2013 9:48, przeczytano razy: 524, słów: 448


Większość z nas co roku zastanawia się czy kupić samo OC, czy też wybrać dodatkowo autocasco. Wiadomo - koszty są wtedy znacznie większe, ale ochrona dużo lepsza. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, nie rezygnujmy od razu z AC, poszukajmy taniego pakietu.


Jakie są więc sposoby na znalezienie nie tylko dobrej ale też taniej polisy OC AC?

Oto 4 z nich:

1) Dla starszych samochodów- polisa bez stałej sumy ubezpieczenia

Zastanówmy się, czy potrzebujemy pakietu „ full wypas”. Niektórzy płacą najdrożej, aby mieć najlepsze warunki ubezpieczenia. Czy zdają sobie sprawę, że za stałą sumę ubezpieczenia płaci się więcej, a ma ona znaczenie tylko po kradzieży? Przy szkodzie częściowej wyznacza się koszt potrzebnych do naprawy części i robociznę. Nie ma więc znaczenia całkowita wartość pojazdu.

Cena aut starszych nie spada tak drastycznie jak w przypadku pojazdów do 3 lat. Tak więc nawet po kradzieży możemy nie odczuć wielkiej straty. Powiedzmy sobie zresztą szczerze: jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat nasz samochód zostanie skradziony?

2) Naprawa na kosztorys

Ten sposób likwidacji  szkody ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jak więc jest naprawdę?

Wybierając go można znacznie zaoszczędzić na cenie polisy. Odradzam go jednak osobom, które nie mają czasu na szukanie najtańszego warsztatu naprawczego, lub zupełnie nie orientują się w tej dziedzinie. Szczerze polecam natomiast tym, którzy znają świetnego mechanika, lub sami lubią pomajsterkować. Kosztorys oznacza wypłatę „do ręki”. W kwocie otrzymanej od ubezpieczyciela musimy „zmieścić się” z likwidacją szkody i sami ją organizujemy. Dobry fachowiec bez problemu znajdzie części tańsze niż wyliczył rzeczoznawca i za swoją pracę policzy mniej, więc może nam zostać w kieszeni spora suma pieniędzy.

 3) Udział własny w autocasco

Niektórzy od wielu lat wykupują AC, a tak naprawdę nigdy z tego tytułu nie likwidowali szkody. W ten sposób zasilają tylko majątek towarzystw ubezpieczeniowych. W ich wypadku istnieje bardzo małe ryzyko, że w kolejnym roku zwrócą się z prośbą o odszkodowanie z AC. Takie osoby mogą śmiało zaryzykować zakup polisy z udziałem własnym. O określoną w umowie kwotę powinno teoretycznie zostać pomniejszone odszkodowanie. Za polisę zapłacą mniej, a prawdopodobnie i tak kolejny rok przejeżdżą bezwypadkowo.

4) Wybierajmy tam gdzie najkorzystniej

Nawet jeśli darzymy obecnego ubezpieczyciela pełnym zaufaniem, sprawdźmy czy na rynku ubezpieczeń nie znajdziemy ubezpieczenia autocasco z tymi samymi warunkami, ale w znacznie lepszej cenie. Posłużmy się chociażby narzędziem jakim jest porównywarka ubezpieczeń. W Internecie łatwo znajdziemy kalkulator, za pomocą którego porównamy propozycje kilkunastu towarzystw. Czy przywiązanie do jednego agenta się opłaca? Możemy łatwo stwierdzić, że nie. Mamy prawo co roku zmienić firmę ubezpieczeniową i nie bójmy się takiej zmiany, bo może ona być warta nawet kilkaset złotych.

o Autorze

Artykuł został napisany przez Stefanię Stuglik – agenta ubezpieczeniowego pracującego w porównywarce ubezpieczeń rankomat.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader