Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Podatki
Urzędy Skarbowe

Kwiecień jest miesiącem, w którym dokonać musimy ostatecznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Urząd Skarbowy czeka na nasze zeznania podatkowe do końca miesiąca, a każdy kto ich nie złoży, musi się liczyć z poważnymi problemami.


Czy faktury mogą być przesyłane drogą internetową ?

Obowiązujący w Polsce porządek prawny dotyczący kwestii związanych z fakturami elektronicznymi jest zgodny z przepisami Unii Europejskiej, a w szczególności z przepisami dyrektywy Rady z dnia 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (2006/112/WE ze zm.).


Grudzień miesiącem podsumowań

Jak w temacie, a więc grudzień miesiącem podsumowań, zysków, strat, wyników finansowych, ale także relacji między ludzkich. Czas na decyzję...


Podatek dochodowy od osób fizycznych

PIT od ang. - Personal Income Tax, czyli podatek od dochodów osobistych) - podatek bezpośredni obejmujący dochody uzyskiwane przez osoby fizyczne. Polski podatek dochodowy od osób fizycznych uregulowany jest ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. z późn. zm.Podatek akcyzowy

Podstawowym aktem prawnym regulującym podatek akcyzowy w Polsce jest ustawa z dnia 23 stycznia 2004r. o podatku akcyzowym (Dz.U.Nr 29,poz.257ze zm.),która kompleksowo reguluje problematykę systemu podatku akcyzowego.


Informacja o zwolnieniu podmiotowym

Informacja o zwolnieniu podmiotowym dla podatników podatku od towarów i usług w roku 2010 i 2011 roku, którzy zrezygnowali ze zwolnienia w trakcie roku .


Likwidacja sankcji w podatku VAT

Dla podatników, którym zdarza się prowadzić ewidencję w sposób nierzetelny, niewątpliwie ogromne znaczenie będzie miała likwidacja tzw. sankcji w podatku od towarów i usług (określenie dodatkowego zobowiązania podatkowego).


Założenia lewicowe okiem wolnościowca.

Z obecnego świata ani skrajna lewica ani skrajna prawica nie jest zadowolona, dzisiejsza polityka stała się polityką o scentralizowanych poglądach, niestety wraz z centralizacją poglądów niesie to za sobą centralizację naszej gospodarki oraz systemu zrządzania w państwie. Zachęcamy państwa z poglądem wolnorynkowca który czuje się na tyle kompetenty by tłumaczyć swoje poglądy innym.


PIT przez internet

Rozliczanie PIT-u wciąż kojaży się wielu z nas z niepotrzebnym pójściem do urzędu i staniem w kolejce. Jednak czasy się zmieniają i technologia idzie do przodu. Teraz część z nas może załatwić rozliczenie podatkowe nie ruszając się z domu!


Obowiązkowe Podatki - czyli kto i jak na nich zarabia?

Podatek dochodowy jest obowiązkowym świadczeniem na rzecz państwa. Są nim objęte zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Jego wysokość uzależniona jest od uzyskiwanych przez daną osobę dochodów. W wielu krajach, w tym także w Polsce, jest możliwy zwrot podatku, czyli oddanie podatnikom przez fiskusa części zapłaconych przez nich świadczeń.


Podatki, a nasze poczucie wolności

Podatki uczciwe powinny być równe i powszechne ,a przy tym tak konstruowane ,żeby nie powodować żadnych form służebności lub niewolnictwa.Tyle mówi teoria ,a jaka jest rzeczywistość ?


Ryczałt rozliczenia

Firma Euroconsulting aktywnie działa na naszym rynku już bez mała dwa dziesięciolecia. Wykonuje usługi w dziedzinie praktycznych porad podatkowych jak i również z księgowości. Nasza firma obsługuje już niemalże 600 firm, ciesząc się niesłabnącym zaufaniem ich kierownictwa.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader