Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


PodatkiKilka słów o sposobach składania rozliczenia PIT

Ostateczny termin składania deklaracji PIT zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli jeszcze nie rozliczyłeś się z urzędem skarbowym, najwyższy czas to zrobić.


Co warto wiedzieć o uldze odliczanej przyznawanej na nowych zasadach?

Ujemny przyrost naturalny i pojawiające się często oskarżenia pod adresem kolejnych ekip rządzących związane z brakiem działań zmierzających do zmiany tej tendencji skłoniły ustawodawcę do wprowadzenia pewnych zmian w ordynacji podatkowej.Kompleksowa pomoc w rachunkowych sprawach.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwym zadaniem. Zawsze przyda się fachowa pomoc księgowych, którzy zajmą się papierkową robotą. 


Jak samodzielnie rozliczyć PIT?

Słowo – PIT, wzbudza w zdecydowanej większości Polaków ogromny popłoch. Dzieje się tak przede wszystkim z dwóch powodów. PIT oznacza podatek dochodowy, który jest pobierany od osób fizycznych.


Komu przyda się audyt podatkowy

Artyuł poświęcony zagadnieniu związanym z audytem podatkowym, czy najbardziej niedocenianym elementem z działu finansów i księgowości. Zapraszam do lektury - będziesz bogatszy o nową wiedzę.


Elektroniczny SAD importowy - PZC

Od ubiegłego roku funkcjonują już w obiegu dokumenty o nazwie PZC. Są to komunikaty wygenerowane w systemie ECS, które potwierdzają dokonany import towarów przez podatnika. PZC zawierają te same elementy co SAD z importu papierowy, a co najważniejsze zastępują go w pełni.Powiało chłodem

I wcale nie chodzi o mroźną pogodę za oknem, ale o rozliczenie z urzędem skarbowym. Tylko co trzeci uprawniony podatnik decyduje się na przekazanie 1% na organizacje pożytku publicznego. Dlaczego wciąż tak wiele osób rezygnuje z pomagania innym?


Potwierdzanie numeru VAT kontrahenta zagranicznego.

Podatnik - dostawca może zweryfikować informacje o swoim nabywcy z innego kraju członkowskiego poprzez System VIES. Konieczne jest tu jednak wystąpienie do organów podatkowych o potwierdzenie danych kontrahenta.


Nabycie wyrobów akcyzowych z zapłaconą akcyzą

Nabycie wewnątrzwspólnotowe, zgodnie z ustawą z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3 poz. 11 z późn. zm.), to przemieszczenie wyrobów akcyzowych z terytorium państwa członkowskiego na terytorium kraju.


VAT w Unii Europejskiej

Przyjęta w Unii konstrukcja podatku od wartości dodanej; jego przedmiot, podstawa i sposób naliczania, są podobne jak w Polsce, ponieważ wzorowaliśmy się na unijnych regulacjach. W 1993 r. UE zaleciła krajom członkowskim podniesienie podstwowej stawki VAT do 15%.


VIES - System Wymiany Informacji

System Wymiany Informacji o Podatku VAT (ang. VAT Information Exchange System) został wprowadzony z początkiem 1993 r. w związku z zakończeniem budowy rynku wewnętrznego Unii Europejskiej.


Zeznanie roczne - kiedy rodzic może odliczyć ulgę na dziecko

Rodzic zachowuje prawo do ulgi prorodzinnej na dorosłe dziecko, jeśli ono nie przekroczyło w roku podatkowym dochodu w kwocie 3.089 zł. Limit nie dotyczy dzieci małoletnich i niepełnosprawnych.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader