Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Kredyty » Jak zaciągnąć kredyt w ramach programu MDM?

Jak zaciągnąć kredyt w ramach programu MDM?

autor: grenoble | artykuł do pobrania

zamieszczono: 30.07.2014 9:40, przeczytano razy: 1602, słów: 415


Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które musi być bardzo dobrze przemyślane, ponieważ będziemy go spłacać przez wiele lat. Dlatego powinniśmy przeanalizować wiele ofert przed wybraniem tej jednej.


Zapewnijmy sobie dobrą historię kredytową

Każdy bank, do którego zgłosimy się po kredyt, podda nas obiektywnej ocenie. Jednym z ważniejszych jej składników jest sprawdzanie naszej historii kredytowej. Jeśli wcześniej zaciągaliśmy już kredyty i spłacaliśmy zobowiązania w terminie, to ocena będzie wyższa. W każdym razie przed pójściem do banku powinniśmy się upewnić, że wszysktie zobowiązania są uregulowane. Aby się przekonać, trzeba zgłosić się do Biura Informacji Kredytowej po raport na nasz temat.

 

Spróbujmy w kilku bankach

Dzisiaj beneficjenci programu „Mieszkanie dla Młodych” mogą wybierać wśród oferty kilkunastu banków. Dlatego lepiej jest sprawdzić oferty w kilku miejscach. Dzisiaj z pełną ofertą można zapoznać się nie wychodząc z domu. Ważnymi składnikami oferty są: wymagany wkład własny, maksymalny okres kredytowania, prowizja banku i marża banku. Standardem jest to, że decydując się na produkty danego banku: konto oszczędnościowe, kartę kredytową, ubezpieczenie; można liczyć na lepsze warunki. Pamiętac też trzeba o tym, że kretyd będziemy spłacać bardzo długo, więc wszystko może się w tym czasie wydarzyć. Dlatego warto sprawdzić, czy w danym banku przysługują nam tzw. „wakacje kredytowe”, podczas których nie płacimy rat.

 

Zbadajmy rynek na portalach o MDM.

Łatwo można zorientować się w ofercie deweloperów poprzez korzystanie z licznych portali i katalogów poświęconych nieruchomościom. Są na nich często zakładki odpowiadające za „Mieszkanie dla Młodych”. Podczas przeglądania ofert, oprócz ceny inwestycji, metrażu i układu, dowiemy się o dodatkowych możliwościach, takich jak zagospodarowanie terenu na osiedlu, infrastruktura okolicy lub możliwości dokupienia garażu. To o tyle ważne, że w największych miastach w kraju ciężko o dofinansowanie przy zakupie mieszkań w centrum. Trzeba się decydować raczej na inwestycje położone na obrzeżach, dlatego dostęp do różnych usług jest tutaj istotny.

Ponadto na takich portalach prawie zawsze można skorzystać ze specjalnych kalkulatorów kreytowych. Dzięki nim policzymy orientacyjne koszty zaciągnięcia kredytu w danym banku na konkretną kwotę i czas. Sprawdzimy w nich również na jakie dofinansowanie możemy liczyć. Po wyborze rat malejących bądź stałych dowiemy się, jaka będzie ich wysokość, a także jaką część kapitału będą stanowić odsetki.

o Autorze

Marek Cielecki - ekspert nieruchomości na stronie www.mwp.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader