Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Jak wybrać dobre konto osobiste?

Jak wybrać dobre konto osobiste?

autor: marwis93 | artykuł do pobrania

zamieszczono: 04.02.2015 21:04, przeczytano razy: 711, słów: 493


W XXI wieku trudno już wyobrazić sobie życie bez konta osobistego. Mamy do czynienia z rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale również bezpiecznym, nie brakuje przy tym ludzi przekonujących, że to właśnie założenie przez nich rachunku pozwoliło na zyskanie kontroli nad domowym budżetem.


Kto za to zapłaci, czyli o kosztach posiadania konta
Jeszcze kilka lat temu, w wielu opracowaniach poświęconych kontom osobistym namawiano nas do wybierania kont darmowych, brak kosztów związanych z ich obsługą był bowiem gwarantem rzeczywistych oszczędności. I dziś jesteśmy nastawieni szczególnie życzliwie do tych banków, które nie narażają nas na dodatkowe koszty, okazuje się jednak, że nie uważamy tego argumentu za kluczowy.
Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że opłaty związane z prowadzeniem konta nie są wcale jedynymi, z którymi musimy się liczyć. Pojawiają się one również wówczas, gdy chcemy wypłacić pieniądze z bankomatu, przelać je na konto w innym banku albo wysłać za granicę. Wiele osób odkrywa więc po pewnym czasie, że konta, które są reklamowane jako wolne od opłat, bywają znacznie bardziej kosztowne niż te, które posiadają stałą opłatę za ich prowadzenie.
Oczywiście, bank nie może zataić przed nami rzeczywistych kosztów związanych z obsługą konta osobistego, nieświadomość jest więc bardzo często konsekwencją niefrasobliwości klientów. Informacja o opłatach jest zawsze częścią zawieranej z bankiem umowy, a choć wiele mówi się o korzyściach płynących z jej czytania, nie od dziś wiadomo, że nie wszyscy przejmują się tego rodzaju wytycznymi.

Przychodzi klient do okienka, czyli o łatwym dostępie
Już od przynajmniej kilku lat mamy w naszym kraju do czynienia z modą na konta internetowe. Nie można nie zgodzić się z tym, że są one wyjątkowo wygodne, a ich popularność musi rosnąć, skoro stały dostęp do Internetu jest coraz bardziej powszechny. Nie można jednak zapominać o tym, że raz na jakiś czas koniecznym może ukazać się stawienie się w siedzibie banku. Teoretycznie, nie jest to problem, trudno jednak mówić o optymizmie, gdy najbliższy oddział znajduje się w sąsiednim województwie. Jeszcze przed zawarciem umowy warto więc zorientować się, na ile jesteśmy samowystarczalni, jakie czynności możemy wykonywać za pośrednictwem Internetu, a jakie będą się wiązały z koniecznością stawienia się w banku osobiście. Oszczędzi nam to z pewnością wielu rozczarowań.

Konto-niespodzianka, czyli o dodatkowych możliwościach
Zamknięcie jednego konta osobistego i otworzenie drugiego w innym banku nie jest już problemem. Czynność ta zawsze zajmuje jednak sporo czasu, a niekiedy wiąże się z nerwową atmosferą. Wybierając konto osobiste warto więc skoncentrować się na poszukiwaniu takiego, które będzie spełniało tak nasze obecne, jak i przyszłe oczekiwania. Jeśli więc chcemy oszczędzać na mieszkanie, sprawdzajmy oprocentowanie rachunku bankowego, gdy zaś planujemy wyjazd za granice, analizujmy prowizję za wypłatę pieniędzy w bankomatach na całym świecie. Dzięki temu otrzymamy produkt, który będzie satysfakcjonujący także w dłuższym okresie.

o Autorze

Marek Wiśniowskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader