Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Inwestycje » Jak wybrać działkę pod budowę domu

Jak wybrać działkę pod budowę domu

autor: monikaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 05.06.2012 21:19, przeczytano razy: 506, słów: 351


Czasem tańsze okazuje się zakupienie gruntu i wybudowanie na nim domu niż kupno gotowego mieszkania w dużym mieście. Jednak trzeba wybrać odpowiednie miejsce. Na co zwracać uwagę przy wyborze działki pod budowę domu?


To nie może być pochopna decyzja. Taką działkę trzeba przed zakupem dokładnie obejrzeć i przemyśleć kilka spraw. Przede wszystkim ważna jest lokalizacja działki na sprzedaż Wrocław. Im bliżej centrum miasta, tym drożej. Na przedmieściach jest najtaniej. Ale trzeba wziąć pod uwagę dojazd do pracy, dojście do przedszkola czy szkoły, place zabaw dla dzieci, pobliskie sklepy. Nie należy decydować się na pierwsze lepsze miejsce. Lepiej wybrać to, które oferuje sporą ilość terenów zielonych. Pobliskość parku będzie dużym plusem. 

Należy zwrócić uwagę czy do danej działki prowadzi droga publiczna. Warto też udać się do gminy w celu przejrzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, z których można się dowiedzieć czy budowa domu na danej działce jest w ogóle dozwolona. Jeśli takie plany nie istnieją, należy poprosić o warunki zabudowy. Lepiej dowiedzieć się zawczasu jaki jest planowany rozwój okolicy, czy za kilka lat nie powstanie w naszym sąsiedztwie oczyszczalnia ścieków lub trasa szybkiego ruchu. 

Bezpiecznie jest sprawdzić zapisy dotyczące danego gruntu w księdze wieczystej oraz poprosić sprzedającego, jeśli sam tego nie zrobił, by z pomocą geodety wyznaczył granicę działki. To pomoże uniknąć problemów w przyszłości. Warto zwrócić uwagę na powierzchnię i ukształtowanie działki. Powierzchnia uzależniona jest od tego jak duży dom chce się na niej postawić i jak duży ogród chce się mieć oraz od zasobów portfela. Najlepiej zdecydować się na działkę płaską, gdyż w zagłębieniach może zbierać się woda oraz w kształcie kwadratu lub prostokąta, bo takie są najłatwiejsze do zagospodarowania.

Nie należy zapomnieć o uzbrojeniu działki, zwłaszcza jeśli znajduje się daleko od miasta. Lepiej kupić działkę uzbrojoną, czyli taką która ma kanalizację, energię, wodę i media. Podłączenie jest bardzo kosztowne.   

Jeśli nie czujemy się na siłach w ocenie działki, możemy skorzystać z pomocy fachowca, który doradzi w wyborze.

o Autorze

M. B.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader