Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Inwestycje » Jak nie pogubić się w ofertach lokat?

Jak nie pogubić się w ofertach lokat?

autor: abtarasew | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.06.2013 15:56, przeczytano razy: 979, słów: 390


Polacy oszczędzają dosyć ostrożnie i można powiedzieć, że wciąż uczą się, jak korzystać z takich instrumentów finansowych jak produkty bankowe. Bywa tak, że lokata, na którą zdecydujemy się wpłacić pieniądze to po prostu depozyt w banku, w którym mamy konto. 


Nie zawsze jest to najlepszy wybór. Już teraz radzimy wejść na stronę zajmującą się porównywaniem ofert lokat różnych banków – dzięki temu dowiemy się, gdzie opłaca się zakładać lokatę, a gdzie nie.  

Czy znalezienie dobrej lokaty jest trudne?

Znalezienie lokaty, która będzie miała podobną opłacalność, co średnia na rynku jest bardzo proste. Jeśli masz konto w banku, bez problemu sprawdzisz różne oferty lokat, które możesz założyć bez wychodzenia z domu. Najlepsza lokata to taka, która jest dopasowana do potrzeb osobistych, a jednocześnie gwarantuje dobry zysk.

Czy zakładanie lokaty jest kłopotliwe?

Zakładanie lokaty to bardzo prosta sprawa. Po pierwsze, należy udać się do banku i porozmawiać z osobą odpowiedzialną za obsługę klienta. Jeśli sprawnie posługujemy się komputerem, sprawa jest jeszcze prostsza. Najpierw powinniśmy zdecydować się na to, jaka lokata najbardziej nas interesuje. Zazwyczaj mamy do wyboru lokaty na długi lub krótki czas. Możemy zastanowić się nad tym, czy będziemy chciał zlikwidować lokatę przed końcem umowy. Jeśli pieniądze będą potrzebne przed zakończeniem umowy na lokatę, wtedy stracimy naliczone odsetki. Z tego powodu lepiej założyć lokatę na okres kilku miesięcy, z której można łatwo zrezygnować. Jeśli jednak nie wybierzemy z niej gotówki, najczęściej ulega ona po prostu przedłużeniu na następny okres trwania lokaty – dzięki czemu pieniądze nie leżą bezczynnie na koncie oszczędnościowym. Umowę o lokatę możemy podpisać zarówno w oddziale banku, jak i w domu, za pomocą kuriera, który dostarczy do nas dokumenty. Także oszczędności możemy wpłacić albo w oddziale banku, albo bezpośrednio ze swojego innego konta – na przykład tego samego banku, w którym mamy lokatę.

Kilka lokat?

Nic nie stoi na przeszkodzie przed założeniem kilku lokat w tym samym lub w różnych bankach. Nasze pieniądze wtedy procentują jeszcze lepiej – z uwagi na to, że możemy zakładać depozyty bankowe w najlepszych bankach, a nie tylko w jednym, ale w dużej kwocie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mógli rozłożyć swoje pieniądze w najkorzystniejszy możliwy sposób bez ryzyka.

o Autorze

Robert Malanowski - redaktor internetowych serwisów finansowychpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader