Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Finanse » Inwestycje » Finanse osobiste- zarabiamy i oszczędzamy

Finanse osobiste- zarabiamy i oszczędzamy

autor: scribulka | artykuł do pobrania

zamieszczono: 17.04.2012 20:43, przeczytano razy: 511, słów: 425


O finanse osobiste powinniśmy dbać na różne sposoby, oszczędzając, inwestując, zarabiając, ale i sensownie wydając swoje pieniądze.


Reklamy nas kuszą- zarabiaj bez wysiłku, załóż lokatę i pomnażaj swoje nadwyżki finansowe. Gdy się jednak bliżej przyjrzymy ofercie, często się okazuje, że oprocentowanie jest niezbyt wysokie, a żeby trochę zarobić, trzeba zamrozić swoje środki na dosyć długi okres. Jeśli nasze dochody na to pozwalają, warto na pewno inwestować, tylko trzeba wybierać oferty, które są rzeczywiście atrakcyjne i nie zmuszają nas do czekania na efekty przez długi czas.

 

Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań, jeśli możemy sobie pozwolić na długoletnią inwestycję, na przykład w ciągle atrakcyjne nieruchomości, na pewno warto to rozważyć. Instytucje finansowe mają w swojej ofercie wiele możliwości inwestowania dla klientów indywidualnych, od pakietów funduszy inwestycyjnych po obligacje, wciąż jednak tradycyjne lokaty terminowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Finanse osobiste to nie tylko inwestowanie, również oszczędzanie zarobionych pieniędzy to możliwość uzbierania konkretnej kwoty, która stanie się bardzo przydatna na przykład na emeryturze. Jeśli nie musimy odkładać na emeryturę, bo jesteśmy przekonani, że będzie ona godna i zamożna, zawsze można oszczędzać na wymarzone wakacje, które nie muszą być luksusowe, ale powinny spełniać nasze oczekiwania pod względem jakości.

 

Podobno, jak donoszą media, nasze oszczędności na kontach w ZUS wzrosną o 5 procent. Czy to dużo? Raczej nie, dlatego na pewno warto samemu dbać o oszczędności. Często postrzegamy oszczędzanie jako wyrzeczenie, w rzeczywistości jednak nie musi to polegać na odmawianiu sobie wszelkich przyjemności. Wystarczy na przykład tuż po otrzymaniu wypłaty odłożyć na specjalnie założone w tym celu konto oszczędnościowe określoną kwotę, niekoniecznie wysoką, zależną od indywidualnych zarobków i ogólnego domowego budżetu. Konsekwentne i systematyczne oszczędzanie nawet niewielkich kwot przynosi po pewnym czasie konkretne już profity, warto to sprawdzić, a przede wszystkim zastosować w praktyce.

 

Oszczędzanie w przypadku finansów osobistych to także swego rodzaju inwestycja, nie zawsze chcemy brać kredyt na nowy samochód, ale możemy spróbować zaoszczędzić na innych wydatkach, a okaże się, że droga do salonu staje się coraz krótsza. Również korzystanie z promocji, wyprzedaży sezonowych w dobrych sklepach odzieżowych to możliwość jednocześnie tanich zakupów, które pozwolą tym sposobem zbliżyć się do określonego celu, jakim jest zakup przykładowego auta lub wakacji życia.

 

 

 

o Autorze

Scribulkapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader