Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Edukacja » Tablice szkolne dobrej firmy

Tablice szkolne dobrej firmy

autor: adamek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 16.12.2014 11:52, przeczytano razy: 834, słów: 384


Nie ma chyba człowieka, który w swoich młodszych latach nie uczęszczałby do jakiejkolwiek szkoły. A tam gdzie szkoła tam i szkolne wyposażenie, które każdy z nas zapewne znakomicie pamięta z lat swojej edukacji. Pierwszym skojarzeniem są oczywiście tablice szkolne. 


Bez nich chyba nikt z nas nie wyobraża sobie prawdziwej klasy w szkole, czy też sali, na której odbywają się w czasie zajęć akademickich wykłady. Niezależnie od poziomu szkoły o którym mowa i tak takie tablice być po prostu muszą. Są one oczywiście przeróżne, wykonane z różnych materiałów, o rozmaitej technice zapisu, ale faktem jest, że tam gdzie jest nauka są również tablice szkolne.

Dzisiaj tablice szkolne zmieniły się nieco. Rzadziej widujemy doskonale nam znane tablice z możliwością zapisu wszystkiego za pomocą kredy. W ich miejsce znacznie częściej pojawiają się nieco nowocześniejsze, które umożliwiają pisanie za pomocą specjalnych pisaków. To znacznie tańsze, czystsze, oraz dużo wygodniejsze, aniżeli pisanie przy pomocy klasycznej kredy. Ta jak wiemy niestety się lubi kruszyć, jej pyłki unoszą się w powietrzu, a niektóre osoby reagują na nią wręcz alergicznie. Dlatego wiele szkół postawiło na pisanie pisakami po tablicy w klasach. To rozwiązanie wygodniejsze dla wszystkich osób – zarówno nauczycieli jak i samych uczniów. Nauka przy takich tablicach jest również po prostu czystsza, a to ważny element, na który zwraca uwagę dyrekcja praktycznie każdej szkoły. Oczywiście technika poszła dalej i dzisiaj tablice szkolne, to często interaktywne rozwiązania, które pozwalają na wprowadzanie danych swobodnie za pomocą urządzeń peryferyjnych komputera. To jeszcze bardziej upraszcza sprawę, choć takie właśnie rozwiązanie jak elektroniczne tablice szkolne pojawia się jeszcze stosunkowo rzadko i raczej w środowiskach akademickich, aniżeli szkolnych. Jednak i takie zdarzają się pojawiać na nieco niższym etapie edukacji.

Zdecydowanie tablice szkolne to element, bez którego nie jesteśmy sobie w stanie dzisiaj wyobrazić praktycznie żadnej placówki edukacyjnej jaka tylko istnieje. To element, który pozwala na znacznie szybszą naukę, oraz zapisanie większej liczby informacji, aniżeli przy pomocy klasycznego dyktowania informacji do zapisania. A więc tablice szkolne upraszczają edukację. I dzieje się tak niezmiennie od bardzo wielu lat. Chyba nie ma drugiego takiego przedmiotu, który praktycznie od zarania dziejów kojarzyłby się ze szkołą jak właśnie tablica szkolna. Pomimo wielu zmian są one użytkowane do dzisiaj w praktycznie każdej szkole.

o Autorze

Kamil Gortpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader