Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Edukacja » Jak uczyć się języków obcych?

Jak uczyć się języków obcych?

autor: Leksa | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.11.2014 13:26, przeczytano razy: 704, słów: 393


Sposobów na naukę języka obcego jest wiele. Efektywność niektórych z nich jest większa, innych z kolei mniejsza. Dużą skutecznością wciąż odznaczają się proste i starsze metody – oto niektóre z nich...


Sposób nr 1 – Nie obawiaj się błędów!
Mów, pisz, posługuj się językiem i nie bój się błędów! Dzięki nim człowiek uczy się bowiem najszybciej i najskuteczniej. Przyjrzyjmy się np. dzieciom – one nie wstydzą się, nie krępują, są naturalne i próbują. Właśnie dlatego to one są w bardzo szybkim tempie przyswoić wiedzę. W czasie nauki nie można obawiać się wyśmiania przez innych. Każdy uczący się może bowiem popełniać błędy i ma do tego pełne prawo. Jeśli ktoś inny w takim przypadku nas wyśmieje pamiętajmy, że świadczy to o jego poziomie, nie zaś o naszym.

Sposób nr 2 – Obcuj dużo z naturalnym językiem
Od samego początku rób wszystko, aby mieć styczność z językiem właściwym, czyli tym używanym przez jego native speaker'ów. W jaki sposób? Oglądaj telewizję, filmy (z napisami w danym języku), słuchaj piosenek, ale i czytaj książki. Pomoże to w osłuchaniu się i poprawieniu Twojej melodyjności. Możesz też prowadzić rozmowy praz komunikatory internetowe z obcokrajowcami, czy korzystać z zagranicznych czatów oraz stron internetowych.

Sposób nr 3 – rób to co lubisz!
Ucz się poprzez rzeczy, które Cię interesują i które lubisz. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na naukę, bardzo szybko bowiem przyswajamy treści oraz wiadomości, które nabyliśmy w przyjemny sposób. Możemy np. czytać artykuły w obcym języku, dotyczące naszego hobby lub tematów, które po prostu nas interesują.

Sposób nr 4 Stosuj tzw. mnemotechniki
Zastosowanie różnego rodzaju mnemotechnik z pewnością ułatwi nam naukę słówek w języku obcym. Jednak czym one właściwie są? To techniki pomagające nam w zapamiętywaniu informacji, polepszające naszą pamięć i usprawniające proces myślenia. Wykorzystują one naszą wyobraźnię, możliwość kojarzenia, a przede wszytkim tworzą zależności pomiędzy tym, co już jest w naszej głowie, a całkowicie nowymi informacjami, które mamy zapamiętać. Istnieje ich sporo ich rodzajów, a do najpopularniejszych należą:

  • mapa myśli,
  • technika słów zastępczych,
  • pierwsze litery,
  • wyobrażenia,
  • kategoryzacja elementów,
  • technika prostych zdań,
  • historyjki z nieznanym słówkiem,
  • ogniwa,
  • haki mnemotechniczne.

o Autorze

Aleksandra Pajda, Artykuł powstał we współpracy z: http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_dzieci_i_mlodziezy/obozy_jezykowe_dla_dzieci_i_mlodziezy/powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader