Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Edukacja » Przygotowanie do egzaminów i praca dyplomowa?!

Przygotowanie do egzaminów i praca dyplomowa?!

autor: pisi | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.08.2014 1:08, przeczytano razy: 644, słów: 577


Studiowanie na uczelniach wyższych wymaga poświęcenia sporej ilości czasu na przygotowanie się do egzaminów, uczęszczanie na zajęcia i na zaliczanie praktyk. Polskie szkolnictwo wyższe wymaga bowiem, aby każdy student odbył określoną przez uczelnie liczbę praktyk zawodowych.


Nierzadko także, zdarza się potrzeba odszukania dodatkowej pracy, zwłaszcza jeśli student utrzymuje się ze stypendium i nie może korzystać z pomocy bliskich lub nie otrzymał kredytu studenckiego. Co zrobić jeszcze w sytuacji, gdy do wszystkich powyższych obowiązków dochodzi jeszcze pisanie prac dyplomowych, związane z przygotowaniami do terminu obrony? To właśnie ta praca ma bowiem stanowić ukoronowanie całego okresu nauki, by udało się uzyskać upragniony tytuł. Na szczęście, pojawiają się osoby, które proponują studentom pomoc w sporządzeniu takiej pracy przy równoczesnym zadbaniu, by nie było w nich żadnych błędów. Prace wykonywane na zamówienie cechują się zawsze doskonałą stylistyką oraz przejrzystością. Student nie musi martwić się zbyt ubogą bibliografią ani techniką wykonywanych przypisów – najważniejszym jest jednak zlecenie pracy dyplomowej osobie godnej zaufania. W wirtualnej sieci znajduje się mnóstwo ogłoszeń, zatem jak wybrać spośród tak wielu propozycji? Zdaje się, iż najrozsądniej byłoby w pierwszej kolejności o popytać znajomych czy nie korzystali z podobnych usług, a jeśli to nie przyniesie żadnego skutku, poczytać opinie na forach i blogach – wypowiadający się internauci to bardzo często najlepsze źródło informacji, mogące podsunąć najwięcej wskazówek. Zdarzają się oczywiście przypadki kryptoreklamy, dlatego najrozsądniej byłoby patrzeć ta, gdzie znajduje się większa liczba komentarzy. Pisanie prac dyplomowych nie musi okazać się tak strasznym, jakim się wydaje – wszystko zależy od studenta.

Jaki wybrać temat pracy?

Prawie każdy młody człowiek, kończący studia wyższe, zastanawia się nad przedmiotem badań, związanym z jego pracą dyplomową. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ temat powinien nie należeć do grona tak trudnych, by nie można było znaleźć do niego jakichkolwiek materiałów, ale powinien także interesować studenta i samą komisję, która będzie potwierdzała obronę. Czasami warto zlecić pisanie prac dyplomowych, gdyż nie należy to do najdroższych, a wiąże się równocześnie z ogromną oszczędnością czasu. Niezależnie jednakże od tego, czy młody człowiek decyduje się na zamówienie gotowej pracy dyplomowej czy też postanowi pisać ją samodzielnie, temat powinien być zgodny z zainteresowaniami studenta. Z jakiego powodu? Nawet, jeśli młody człowiek skorzysta z pomocy specjalistów, którzy przygotują mu niemal bezbłędnie sporządzoną pracę, będzie on musiał się jej doskonale nauczyć na termin obrony. Jeśli temat go nie będzie interesował, nauka będzie szła znacznie trudniej, niż pisanie prac dyplomowych samodzielnie, przy temacie, który okazuje się szalenie ciekawym. Osobnym, ale nadzwyczaj ważnym kryterium przy wyborze tematu, powinna być także dostępność źródeł (książki, artykuły prasowe, internet, wywiady), związane z przedmiotem badań. Wiadomo bowiem, iż praca dyplomowa nie jest wyłącznie własną analizą, ale powinna być poparta jakimiś dowodami naukowymi. Nie ma bowiem chyba nic gorszego, niż nawet doskonała praca dyplomowa, która jest poparta nie wiarygodnymi źródłami, ponieważ może doprowadzić to do sporych problemów z zaliczeniem i przyjęciem pracy. Zdarzały się wypadki, gdy nieodpowiednio sporządzona praca była odrzucana i student zmuszony był pisać ją jeszcze raz, by udało mu się zdobyć upragniony tytuł – oznaczało to jednak zawsze mnóstwo nerwów i nie rzadko łez, dla osoby studiującej.

o Autorze

Autor wpisu jest Paweł Zawadzki właściciel serwisu  z ogłoszeniami edukacyjnymi - http://krino.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader