Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Edukacja » Co to jest distance-learning?

Co to jest distance-learning?

autor: KasiaR | artykuł do pobrania

zamieszczono: 22.04.2010 23:13, przeczytano razy: 937, słów: 265


Distance-learning, jest formą nauczania stosowaną od setek lat. Mam nadzieję, że uda mi się przybliżyć Ci nieco to pojęcie.


Główną istotą distance-learningu jest nauka na odległość. Już kilkaset lat temu, ludzie dostrzegli potencjał tej formy nauki. W związku z tym, że komunikacja była bardzo utrudniona, a ludzie poruszali się przede wszystkim pieszo, dostrzeżono potencjał tego typu nauki. Organizowano więc kursy korespondencyjne. Nauczyciel wysyłał uczniowi zadania z objaśnieniami, zaś uczeń je rozwiązywał. W ten sposób możliwe było zdobywanie wiedzy.

W miarę rozwoju naszej cywilizacji, metody się zmieniały i ulepszały. Dotarcie korespondencji nie musiało trwać już tygodnie, czy miesiące, bo wprowadzono urzędy pocztowe. Dzięki temu uczeń już po kilku, czy kilkunastu dniach otrzymywał odpowiedzi od swojego nauczyciela.

Następnie przyszła era telefonów, które stały się podstawą distance-learningu. Wysoki koszt rozmów sprawił jednak, że tego typu forma nauki nie zagościła w społeczeństwie na długi czas.

Współcześnie najpopularniejszą odmianą distance-learningu, a więc nauki na odległość, jest e-learning, czyli nauka z wykorzystaniem Internetu. Co najważniejsze – e-learning działa w czasie rzeczywistym, nie trzeba czekać kilkadziesiąt dni na odpowiedź od naszego mentora. Nie należy rozumieć distance-learningu tylko jako e-learning, ponieważ  jest on tylko jedną, wprawdzie zdecydowanie dziś najpopularniejszą, z form nauczania na odległość. Warto wspomnieć też, że współczesny distance-learning wykorzystuje również telewizję, oraz radio. Króluje tutaj zasada „edutainment”, czyli edukacja rozrywkowa, przekazująca wiedzę poprzez różne formy rozrywki. Edutainment uczy bawiąc, zaś jej odbiorcami są przede wszystkim dzieci, uczone poprzez swoich ulubionych bohaterów kreskówek, czy gier.

o Autorze

Kasia

Jeśli lubisz uczyć się przez internet, zajrzyj tutaj: Kursy on-linepowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader