Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Zwierzeta-domowe » Pierwsza pomoc przy pogryzieniu przez koszatniczkę

Pierwsza pomoc przy pogryzieniu przez koszatniczkę

autor: agugu | artykuł do pobrania

zamieszczono: 24.06.2009 23:16, przeczytano razy: 2305, słów: 224


Koszatniczki, choć niezywkle sympatyczne, mogą dotkliwie ugryźć w stresującej sytuacji.Co wtedy zrobić? Jak postępować? Opisałam na podstawie własnych doświadczeń.


Kiedy zdarzy się, że koszatniczka cię ugryzie ( najczęściej przez przypadek- np. w czasie próby rozdzielenia walczących zwierzątek) podstawową sprawą jest wypuszczenie z rany możliwie dużej ilości krwi - trzeba pozwolić jej wypłynąć i jeszcze wycisnąć (mimo bólu).

Nie wolno tej krwi tamować!!! Do przemycia warto użyć nanokoloidu srebra, albo olejku z drzewa herbacianego.
Można użyć wody utlenionej, a nawet właściwe jest zrobienie prania ręcznego- detergenty pomogą oczyścić ranę.
Na zmniejszenie opuchlizny pomagają okłady z liści świeżej kapusty, lekko zgniecionej (żeby sok szybciej wypływał), przynosi to wyraźna ulgę. Najlepiej jeśli ta kapusta nie była poddawana opryskom.

Jeśli chodzi o środki farmakologiczne, to można zażyć środek przeciwzapalny.
Opuchlizna stopniowo znika , pełna sprawność dłoni (najczęściej właśnie dłonie bywają atakowane) wraca po 2 – 3 tygodniach, podobnie jest z bólem.

Gdyby zdarzyło się jednak, (to wtedy, gdy nie wypuścimy krwi) że wokół rany robi się czerwona plama i wciąż się rozszerza, to zalecana jest wizyta u lekarza, w tej sytuacji  najprawdopodobniej czeka was zastrzyk przeciw tężcowy i antybiotyk.

A do rozdzielania koszatniczek najlepiej użyć małego ręcznika, albo sitka, takiego jak do herbaty, ale o nieco większym rozmiarze- skutkuje.
 

o Autorze

Adriana Miler, miłosnik koszatniczek
nanokoloidy
  w agugu.com.pl



powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

3.0/5(2 votes)



komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader