Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Klatka dla królika

autor: wolfik | artykuł do pobrania

zamieszczono: 13.10.2012 22:36, przeczytano razy: 858, słów: 315


Często zastanawiamy się, jak wykonać klatkę dla królików. Jaka powinna być klatka dla królików, by cieszyć się zdrowymi zwierzętami? Pytanie dosyć trudne, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.


To, jaka powinna być klatka dla królików zależy od wielu czynników. Najpopularniejszym chowem królików jest niewątpliwie ten klatkowy. Wielu hodowców lokalizuje klatki na wolnym powietrzu. Wówczas ważne jest odpowiednie ustawienie danej klatki. Klatka dla królików, która stoi na wolnym powietrzu powinna być ustawiona w miejscu zacienionym, wolnym od wiatru. Najlepiej jeśli będzie to strona wschodnia lub północna. Warto postawić ją pod dachem lub obok ściany. Jeśli zastanawiamy się nad wykonaniem klatki dla królików samodzielnie, warto zdecydować się na klatkę z okapnikiem oraz odpowiednim spadem. Dlaczego? Króliki to zwierzęta bardzo czuło i mało odporne na wiatr, deszcz i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Klatka dla królika może byc wykonana ze specjalnej siatki na klatki, mającej oczka około 15 mm. Wielu hodowców, do wykonania klatek, stosuje suche, strugane deski łączone na pióro i wpust. Bardzo istotne jest wykonanie własnego systemu pojenia zwierząt. Ciekawie prezentują się klatki posiadające okienka lub drzwiczki, które gwarantują wentylację oraz nie ograniczają wlotu światła.

Nasz rynek wyposażony jest w różnego rodzaju klatki dla królików. W ofercie handlowej wielu sklepów zoologicznych i ogrodniczych znajdziemy klatki dla królików ras dużych, średnich i miniaturowych. Wielkim zainteresowaniem cieszą się niewątpliwie tak zwane transportówki dla królików, które wykonane są z nietoksycznego plastiku. Są to klatki przestronne i przewiewne.

Zapewniają królikom bezpieczny i wygodny transport. W każdym większym gospodarstwie, gdzie hodowla skupiona jest na chowie królików, nie powinno zabraknąć takich klatek. Temat klatek dla królików jest na pewno godny zainteresowania. Jeśli więc szukacie porządnej klatki dla królika, warto udać się do dobrego sklepu i poradzić w kwestii zakupu klatki adekwatnej do naszej hodowli.

o Autorze

Wolfikpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader