Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Zwierzeta-domowe » Hala udojowa i jej niezbędne elementy

Hala udojowa i jej niezbędne elementy

autor: nina_wisniewska | artykuł do pobrania

zamieszczono: 11.10.2010 20:31, przeczytano razy: 1178, słów: 291


Aby zwierzęta były zdrowe i bezpieczne higiena doju musi być zachowywana na każdym etapie dojenia. Dlatego coraz częściej udojnie zaopatrywane są w profesjonalny sprzęt, który pomaga doić krowy w sposób szybki i łatwy.


Wybór najczęściej pada na gumy strzykowe. Jako instrumenty pracujące najbliżej samego zwierzęcia, gumy strzykowe wpływają na zdrowie wymion. Po za tym gumy strzykowe ułatwiają proces dojenia oraz polepszają wydajność. Obecnie gumy strzykowe produkowane są z silikonu lub gumy.

Inne niezbędne instrumenty

Podajniki paszy to także instrumenty, w które każda hala udojowa powinna być wyposażona. Takie urządzenie monitoruje całe stado. Zwierzęta dzięki takim przyrządom mają racjonalnie wydawane porcje żywieniowe, a hodowcy mają stałą kontrolę nad przeprowadzonymi zabiegami. Zalet jest bardzo wiele, choćby nawet fakt, że podajniki paszy mogą pomóc ustalić, która krowa jest w czasie owulacji, a która źle się czuje. Zastosowanie tego typu rozwiązań zmniejsza także nakłady robocizny.

Bez czego hodowca nie może się obejść?

Fenomenem na rynku ostatnio są dodatki paszowe. Dodatki paszowe nie tylko zwiększają odporność krów, ale także poprawiają aktywność fagocytową. By higiena doju była w stu procentach zagwarantowana należy nabyć węże mleczne. Biorąc pod uwagę bogactwo materiałów, nie trudno o stwierdzenie że są one produkowane z silikonu, gumy lub PCV. Dzięki temu, że węże mleczne są podłączone od razu do aparatu udojowego, czas dojenia może ulec znacznemu przyspieszeniu. W hali udojowej nie może także zabraknąć sprzętu służącego do schładzania mleka, oraz do utrzymywania jednakowej temperatury wody podawanej krowom do picia. Są to zadania, które wykonuje płytowy wymiennik ciepła. Płytowy wymiennik ciepła musi posiadać kompletną i szczelną zabudowę, aby spełniał wszystkie swoje funkcje. Tylko takie urządzenia mogą sprawić, że hala udojowa zapewnia zwierzętom najwyższy standard zdrowia.

o Autorze

DojarkiDream.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader